Jak podnieść opadające powieki?

Opadające powieki to problem dotyczący osoby w różnym wieku. Na jego zaawansowanie wpływają takie aspekty jak wiek, stan skóry, historia pielęgnacji, ale i czynniki genetyczne. W zależności od tego, jaki jest powód rozluźnienia skóry nad oczami oraz tego, jaki jest Twój wymarzony efekt, możesz skorzystać z różnych rozwiązań. Dowiedz się, jak pozbyć się opadającej powieki w Twoim konkretnym przypadku!

Jak pozbyć się opadających powiek? Lista rozwiązań dla Ciebie

Jeżeli skóra powiek jest wiotka i opada ze względu na zły stan cery, często okazuje się, że już sama zmiana stylu życia oraz odpowiednia pielęgnacja dają oczekiwany efekt. Jednak zazwyczaj opadające powieki są spowodowane dodatkowo innymi czynnikami, dlatego dla Twojej własnej satysfakcji i zadowolenia polecamy różne zabiegi – od nieinwazyjnych metod po drobne chirurgiczne korekty. Jakie masz opcje?

Dermokosmetyki

Najmniej inwazyjną metodą jest zastosowanie odpowiednich kosmetyków dermatologicznych. Zwiększenie nawilżenia skóry i odżywienie jej przyniesie efekt lekkiego wygładzenia, a produkcja kolagenu może zwiększyć sprężystość. Na efekty zazwyczaj trzeba poczekać, a choć rzadko bywają spektakularne, dla niektórych osób mogą okazać się wystarczające.

Lifting plazmą IQ

To nieinwazyjny zabieg medycyny estetycznej polegający na skierowaniu wiązki plazmy precyzyjnie na wybrany obszar skóry. Zastosowanie tego rodzaju nowoczesnej technologii pozwala na obkurczenie skóry i sublimację naskórka. Plazmowy lifting powiek większa naprężenie skóry i w ten sposób eliminuje wiotkość powiek oraz przy okazji usuwa zmarszczki. Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie efekty uboczne trwające kilka dni (obrzęk, zaczerwienienie).

Laserowe podnoszenie powiek

Laserowy lifting powiek polega na skierowaniu wiązki lasera na powierzchnię powiek (albo i cały obszar okolic oczu) po uprzednim znieczuleniu żelem chłodzącym. Światło urządzenia odparowuje naskórek, złuszcza stare komórki oraz rozgrzewa głębokie warstwy skóry, powodując rozpad starych włókien kolagenowych i pobudzenie produkcji nowych białek. Pierwsze efekty pojawiają się zaraz po zabiegu, ale skóra pracuje jeszcze długo po jego wykonaniu, zwiększając naprężenie oraz wygładzenie powierzchni. Rekonwalescencja trwa kilka dni.

Termolifting laserem Zaffiro

Laser Zaffiro naświetla skórę podczerwonym światłem IR, które precyzyjnie podgrzewa włókna kolagenowe w głębszych warstwach skóry. Podczas zabiegu białka kolagenowe zostają skrócone – dzięki ich skurczeniu skóra wraca do dawnej elastyczności i napina się, dając natychmiastowy efekt. Dodatkowo od 3 do 6 miesięcy od wyjścia z gabinetu fibroblasty w skórze są pobudzone do produkcji dodatkowego kolagenu, pracując na przedłużony, jeszcze lepszy efekt końcowy. Skóra po okresie rekonwalescencji pozostaje gładka, bez niekorzystnych śladów.

Laserowy lifting powiek

Blepharoplastyka

Jak zlikwidować opadające powieki z najbardziej spektakularnym efektem? Korzystając z zabiegu chirurgicznego. Blepharoplastyka polega na precyzyjnym wycięciu nadmiaru skóry powieki wraz z tkanką tłuszczową. Czasem dokonuje się również korekty rozciągniętego mięśnia, aby lepiej trzymał powiekę w odpowiednim miejscu. Na koniec ranki zamykane są drobnymi szwami, a nacięcia ukrywa się w naturalnym fałdzie nadtarczkowym. Zabieg odbywa się w miejscowym znieczuleniu, z troską o najwyższy komfort pacjenta. Po zabiegu nadchodzi okres gojenia. Zdarza się, że zostają mało widoczne efekty uboczne (w zależności od organizmu – od zupełnie niewidocznych do zauważalnych tylko z bliska małych blizn).

Co zrobić z opadającymi powiekami – jaki zabieg wybrać?

Wybranie samodzielne odpowiedniego zabiegu dla siebie może być wyzwaniem. Jeżeli nie wiesz, co zrobić z opadającymi powiekami, pamiętaj o możliwości skorzystania z konsultacji ze specjalistami Tesoro Clinic, którzy pomogą Ci określić swoje oczekiwania, możliwości i stan skóry oraz dobiorą dla Ciebie najbardziej satysfakcjonujący zabieg.

tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni