Laserowe zamykanie naczynek krwionośnych

Popękane naczynka objawiają się zaczerwienionymi plamkami na skórze, które widoczne są zwłaszcza na twarzy. Na ich pojawienie się ma wpływ wiele różnych czynników: rozmaite stany zapalne, częste wizyty na solarium czy mieszkanie w miejscu o sporej wilgotności powietrza. Ta choroba skóry bardzo negatywnie wpływa na nasz wygląd, ale na szczęście medycyna estetyczna dysponuje sprawdzonymi sposobami na usunięcie pękniętych naczynek. W Tesoro Clinic we Wrocławiu lekarze wykorzystują nowoczesny laser, który jest w stanie skutecznie usunąć zmiany naczyniowe, a także zniwelować poważniejsze defekty w urodzie takie jak głębokie blizny. Jako że laser działa nieinwazyjnie, jest doskonałą opcją dla osób, które chcą poradzić sobie ze swoim problemem w sposób całkowicie bezpieczny.

Laserowe zamykanie naczynek we Wrocławiu – na czym polega zabieg?

Laserowe zamykanie naczynek krwionośnych polega na traktowaniu zmienionych chorobowo miejsc skupioną i bardzo intensywną wiązką lasera. Ciepło wytworzone przez urządzenie sprawia, że z leczonego miejsca odparowuje woda, co powoduje, że na tym obszarze zostają jedynie suche fragmenty naczynek. Ściany owych naczynek następnie zostają wchłaniane przez sąsiadujące tkanki, niwelując nieestetyczny czerwony kolor bądź innego rodzaju estetyczny defekt.

Podczas zabiegu pacjent może odczuwać uczucie ukłucia w miejscach poddawanych kuracji. Usuwanie naczynek przy pomocy lasera nie jest zabiegiem ryzykownym, który mógłby nieść za sobą jakieś powikłania bądź potrzebę dłuższej rekonwalescencji.

laserowe usuwanie naczynek Wrocław

Jak przygotować się do zabiegu w naszej klinice?

Do zabiegu laserowego usuwania naczynek należy się odpowiednio przygotować rezygnując z opalania na miesiąc przed wizytą w Tesoro Clinic. Należy również odstawić na tydzień przed zabiegiem sterydy, antykoagulanty bądź leki fotouczulające. Na dzień przed zabiegiem należy również ogolić maszynką miejsce, które będzie poddawane kuracji, a w dniu zabiegu nie nakładać na nie żadnych kosmetyków.

Zalecenia po zabiegu usuwania naczynek laserem

Użycie lasera czasem sprawia, że po zabiegu na leczony obszarze pojawia się siniak lub obrzęk — dotyczy to zwłaszcza przypadków, gdy poddawane kuracji naczynko było dużo. Tego rodzaju skutek uboczny jednak powinien samoistnie zniknąć. Należy pamiętać jednak, że do uzyskania pełnego efektu może nie wystarczyć jeden zabieg. W zależności od rozmiaru leczonego miejsca oraz jego lokalizacji, liczba zabiegów może wahać się od 1 do 4. Efekty zaś, czyli zanikanie naczynek, pojawiają się stopniowo przez kilka następnych miesięcy.

Po wyjściu z gabinetu należy pamiętać, by unikać zabiegów takich jak peeling, oraz nie stosować toników na bazie mydła czy alkoholu. Ponadto należy unikać podrażnień skórnych miejsc na ciele, na których wykonywany był zabieg. Przez tydzień po zabiegu laserowego zamykania naczynek najlepiej zrezygnować z intensywnych ćwiczeń, a w ciągu dwóch tygodni po zabiegu należy również unikać gorących kąpieli czy sauny.

tesoro clinic

Dla kogo zalecane jest laserowe zamykanie naczynek krwionośnych?

Laserowe zamykanie naczynek krwionośnych lekarze zalecają pacjentom z chorobowymi zmianami skórnymi, a zwłaszcza osobom, które chcą:

  • – Usunąć zmiany naczyniowe bądź łojotokowe
  • – Pozbyć się tzw. pajączków (zmiany naczyniowe na nogach)
  • – Zniwelować naczyniaki rubinowe i płaskie
  • – Zlikwidować rumień

Przeciwwskazania

Ze względów zdrowotnych laserowe zamykanie naczynek odradza się:

  • – Osobom stosującym leki fotouczulające bądź kremy z retinolem
  • – Kobietom w ciąży
  • – Osobom ze zmianami wirusowymi
  • – Osobom cierpiącym na epilepsję lub posiadającym rozrusznik serca
  • – Osobom z chorobami skóry takimi jak łuszczyca czy trądzik różowaty

Laserowe zamykania naczynek - Cennik

Pojedyncze naczynko od 99,00 zł*
Nos od 199,00 zł
Policzki od 299,00 zł
Twarz od 499,00 zł
*ceny ustalane indywidualnie w zależności od wielkości zmian skórnych

Newsletter

Chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o promocjach i nowościach?
Zapisz się do naszego newslettera!

Zgadzam się na otrzymywanie informacji, w tym w szczególności o nowych produktach, usługach, promocjach lub wydarzeniach wysyłanych przez TESORO CLINIC PIOTR KOTAPKA, 54-130 Wrocław, Szybowcowa 31 m. 2 na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej (e-mail) zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1219 z późn. zm.). Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.tesoroclinic.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez TESORO CLINIC PIOTR KOTAPKA, 54-130 Wrocław, Szybowcowa 31 m. 2 udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem piotr.kotapka@gmail.com, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Możesz korzystać z usług kliniki
bez angażowania z góry środków własnych!

mediraty

WSZYSTKIE ZABIEGI MOŻESZ
SPŁACIĆ W RATACH!

WIĘCEJ INFORMACJI O RATACH
tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni