Laserowe usuwanie znamion i brodawek

Oferta naszej kliniki obejmuje szybkie i bezbolesne zabiegi laserowego usuwania znamion, usuwania kurzajek i innych narośli skórnych. Do zalet przeprowadzanej przez nas procedury usuwania znamion należą:

1. Videodermatoskopia– wstępne badanie zmiany videodermatoskopem, pozwalające ocenić strukturę znamion,

2. wysoka precyzja – punktowe usuwanie zmiany gwarantuje, że okoliczna skóra pozostanie nietknięta,

3. ekspresowe gojenie – zabieg nie pozostawia brzydkich, długo gojących się blizn,

4. wysoka skuteczność –  wystarcza już jeden zabieg, by wyeliminować niechciane znamię,

5. „czystość” zabiegu – znamię jest odparowywane laserem, a nie wycinane skalpelem, więc nie ma krwi oraz ryzyka pozostawienia blizn,

6. wykonywanie zabiegu przez doświadczonego lekarza przy użyciu lasera Fotona z certyfikatem FDA.

Bezpłatna konsultacja lekarska przed zabiegiem,  cena zabiegu od 100 zł. zapisy 536-213-213

Usuwanie znamion – wskazania do zabiegu

Najczęściej usuwania pieprzyków dokonuje się ze względów estetycznych: czasem znamię znajduje się w taki miejscu, że, zamiast upiększać, szkodzi naszej urodzie. Nic nie stoi wtedy na przeszkodzie, by tak niefortunną zmianę usunąć laserowo, co jest procedurą szybką i bezbolesną. Innym powodem usuwania znamion są powody zdrowotne. Czasem istnieje obawa, że pozostawiony na ciele pieprzyk przeistoczy się w coś znacznie gorszego (np. czerniaka). W takiej sytuacji lepiej taką brodawkę czy pieprzyka usunąć laserowo jak najszybciej, niż ryzykować zdrowiem.

Laserowe usuwanie pieprzyków i brodawek- na czym polega?

Podczas zabiegu laserem frakcyjnym CO2, promień lasera odparowuje tkankę, spalając znamię. Możliwe jest także przeprowadzenie precyzyjnego zabiegu, który, zamiast likwidować zmianę skórną, odetnie ją od zdrowego ciała. Ta druga opcja jest szczególnie zalecana, gdy chcemy dowiedzieć się, czy z pojawianiem się znamienia niepowiązane są jakieś zmiany chorobowe (np. zmiany nowotworowe).

Czy taki zabieg jest bezpieczny?

Laserowe usuwanie znamion jest bezpieczniejsze od operacji z użyciem skalpela oraz innych narzędzi/strong>, gdyż jest niekontaktowe. Dzięki temu nie ma szans by doszło do zakażenia. Tkanka również o wiele lepiej się zrasta i nie ma potrzeby zakładania szwów nawet po zabiegach przeprowadzanych w najbardziej newralgicznych punktach.

Obejrzyj film i dowiedz się, jak wygląda laserowe usuwanie pieprzyków i brodawek w naszym gabinecie!

 

Usuwanie pieprzyków, brodawek – charakterystyka zabiegu

Pieprzyk umiejscowiony w miłym dla oka miejscu nierzadko dodaje paniom specjalnego uroku i powabu. Nie zawsze jednak ma się tyle szczęścia co Mariah Carey czy Eva Mendes – czasem charakterystyczne znamię znajdujące się w nieodpowiednim miejscu na ciele psuje urodę, przeszkadza w codziennym życiu czy wręcz stanowi zagrożenie dla zdrowia. Usuwanie pieprzyków na twarzy, bądź innych częściach ciała nie musi jednak oznaczać, na szczęście, bolesnego spotkania ze skalpelem. Współczesna medycyna dysponuje zaawansowaną technologią w postaci lasera frakcyjnego CO2, który zapewnia szybką, precyzyjną i bezbolesną technikę usuwania pieprzyków i innych znamion, a także np. usuwania blizn potrądzikowych.

Kiedy należy usunąć znamię?

Usuwanie znamion laserem zalecane jest szczególnie wtedy, gdy zmiany pojawiają się nagle i ciągle się powiększają lub zmieniają swoją postać. W takich przypadkach znamię należy laserem oddzielić od zdrowej tkanki i poddać badaniom dermatologicznym. Ich wynik pozwoli ustalić diagnozę oraz ewentualnie sformułować plan dalszego leczenia.

Co się dzieje po zabiegu?

Po zabiegu laserowego usuwania znamienia w miejscu, gdzie niegdyś był pieprzyk czy brodawka pozostaje dołek, którego wnętrze wypełnia strupek. Strupka nie należy dotykać czy rozdrapywać. Trzeba także zrezygnować z nakładania makijażu na to miejsce. Jeżeli zastosujemy się do tych zaleceń, ranka wygoi się znacznie szybciej.

Zmiany barwnikowe – usuwanie pieprzyków

Popularnie znane jako „pieprzyki”. Są to guzki bądź plamki na skórze, których kolor waha się od brązowego do czarnego. Ma je praktycznie każdy z nas, w różnych częściach ciała. Często mówi się o ryzyku, jakie niesie za sobą pozostawienie na ciele takich pieprzyków, jednak w gruncie rzeczy zagrożenie ich rozwoju (tzw. zezłośliwienie) jest raczej niewielkie.

Najczęściej niebezpiecznymi dla zdrowia okazują się zmiany barwnikowe wrodzone oraz posiadające owłosienie. Z takich znamion nie można wycinać uprzednio fragmentów, by sprawdzić, czy rzeczywiście stanowią zagrożenie, gdyż mogłoby to spowodować ich zezłośliwienie.

Z lekarzem należy niezwłocznie skontaktować się gdy:

  • zaobserwujemy dookoła znamienia zapalny odczyn.
  • znamię pogrubi się lub zwiększy rozmiar.
  • zaobserwujemy pojawienie się przebarwień znamienia z ogniskowymi odbarwieniami oraz w różnych tonacjach brązu.
  • pojawią się krwawienia, świąd lub nadżerki.

Wówczas konieczne może okazać się przeprowadzenie procedury usuwania pieprzyków.

Brodawki – usuwanie

Popularnie znane jako kurzajki. Dzielimy je na dwa rodzaje – pospolite oraz wirusowe. Te pierwsze w większości przypadków nie stanowią zagrożenia dla naszego życia czy zdrowia. Usuwanie kurzajek wirusowych należy jednak przeprowadzić tak szybko, jak tylko to możliwe. Mogą one bowiem stymulować rozrosty nowotworowe, szczególnie u pacjentów o niskiej odporności immunologicznej.

Laserowe usuwanie brodawek gwarantuje, że znikną one szybko i bezboleśnie. W porównaniu do innych metod, takich jak wymrażanie czy stosowanie różnego rodzaju maści, laser jest o wiele skuteczniejszy. Zazwyczaj wystarcza tylko jeden zabieg laserem, by pozbyć się kłopotliwego znamienia. Wspomniana już wcześniej czystość zabiegu gwarantuje też, że nie nabawiamy się żadnego zakażenia.

Kłykciny, grudki perliste - usuwanie

Narośle w okolicach krocza, których pojawianie się związane jest z życiem seksualnym (można zakazić się nimi poprzez kontakt płciowy z zainfekowaną osobą). Podobnie jak w przypadku innych znamion, istnieje możliwość usunięcia ich laserowo. Taka operacja jest bardzo zalecana, gdyż ignorowane przez wiele lat kłykciny mogą ostatecznie przerodzić się w groźny nowotwór. Poza tym tego rodzaju zmiany skórne w okolicach intymnych mogą przyczynić się do krwawień oraz znacznego dyskomfortu.

Laserowe usuwanie pieprzyków i brodawek - Cena

Znamię barwnikowe (pieprzyk, brodawka), modzel, odcisk 100,00 zł - 800,00 zł*
Brodawki pospolite (kurzajki), brodawki wirusowe od 300,00 zł*
Inne narośla skórne 100,00 - 800,00 zł*
Grudki perliste, kłykciny od 400,00 zł*
Elektrokoagulacja od 200,00 zł*
*ceny ustalane indywidualnie w zależności od wielkości zmian skórnych
*cena dotyczy pojedynczej zmiany – w przypadku większej ilości zmian cena ustalana jest indywidualnie
na części ciała: skóra
na problemy: blizny, zmiany skórne
tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni