Peeling TCA

Peeling lekarstki TCA – czym jest?

Peeling to zabieg, podczas którego skóra zostaje pokryta mieszanką chemiczną. W przypadku tego zabiegu jest to kwas trójchlorooctowy TCA, będący pochodną kwasu octowego. Używa się go do rewitalizacji skóry oraz wspomagania odnowy kolagenu poprzez złuszczanie naskórka. Peeling chemiczny TCA przenika także przez poszczególne skóry warstwy skóry łuszcząc ją, i usuwając martwy naskórek. Dzięki temu skóra staje się jędrniejsza, młodsza i bardziej gładka.

Peeling chemiczny TCA we Wrocławiu – jak przebiega zabieg?

Na skórze zostaje rozprowadzony preparat o dostosowanym do potrzeb pacjenta stężeniu. W ten sposób wywołane zostaje w pełni kontrolowane oparzenie chemiczne. Gdy zabieg zbliża się do ostatniego etapu, na skórze pojawia się zeszronienie o kolorze białym. Po wystąpieniu tego objawu lekarz neutralizuje kwas TCA, a następnie wykonuje nawilżający oraz przeciwzapalny okład łagodzący.

Do uzyskania najlepszych efektów, peeling kwasem TCA należy wykonać jeszcze około 4-8 razy w odstępach do 2-4 tygodnie. Dokładna ilość dodatkowych zabiegów dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta.
 
peeling TCA Wrocław

Czy peeling chemiczny TCA jest bolesny?

W czasie peelingu kwasem TCA odczuwalny jest lekki dyskomfort związany z uczuciem delikatnego pieczenia na skórze. Można również odnieść wrażenie, że skóra jest bardzo napięta. Wrażeń tych nie można jednak opisać jako bolesnych, i znikają one po zaledwie kilku minutach.

O czym należy pamiętać przed zabiegiem peelingu TCA?

Tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować z używania gąbek ścierających, retinoidów, preparatów drażniących skórę, dermabrazji, depilacji, elektrolizy oraz woskowania. Mężczyźni muszą także pamiętać, by nie golić się w dniu zabiegu.

Czego unikać po zabiegu?

Peeling TCA wykonywany w naszym gabinecie we Wrocławiu jest nieinwazyjny, więc zaraz po jego zakończeniu można powrócić do codziennych zajęć. Może pojawić się lekki rumień bądź obrzęk, jednak powinien zniknąć wkrótce samoistnie. Należy pamiętać, by przez najbliższe tygodnie unikać nadmiernego wystawiania się na słońce oraz korzystać z kosmetyków z wysokimi filtrami. Nie należy także drażnić skóry twarzy. Nic natomiast nie stoi na przeszkodzie by nakładać standardowy makijaż.

Wskazania

Zabieg peelingu lekarskiego TCA polecamy zwłaszcza osobom, które chcą:

 • – Wygładzić zmarszczki
 • – Pozbyć się blizn potrądzikowych i pourazowych
 • – Zniwelować wiotkość skóry
 • – Wyeliminować trądzik grudkowo-krostny
 • – Pozbyć się starczych zrogowaceń
 • – Usunąć plamy soczewicowate

Przeciwskazania

Ze względów zdrowotnych do peelingu TCA nie powinny przystępować:

 • – Kobiety w ciąży bądź karmiące piersią
 • – Osoby wrażliwe na składniki preparatu
 • – Osoby z podrażnieniami skóry bądź znamionami melanocytowymi
 • – Osoby, które przebyły leczenie retinoidami w ciągu ostatnich miesięcy
 • – Osoby cierpiące z powodu zapalenia tkanki łącznej lub infekcji skórnych

W ofercie naszej klinki medycyny estetycznej posiadamy również inne zabiegi, które poprawią Twój wygląd i pozwolą Ci pozbyć się kompleksów. Wykonujemy m.in. plastykę powiek, wolumetrie twarzy i modelowanie ust. Zapraszamy do kontaktu i umawiania się na zabiegi!

Peeling TCA - Cena

Twarz 449,00 zł
Twarz + szyja 599,00 zł
Twarz + szyja + dekolt 749,00 zł
typ zabiegu: medycyna estetyczna

Newsletter

Chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o promocjach i nowościach?
Zapisz się do naszego newslettera!

Zgadzam się na otrzymywanie informacji, w tym w szczególności o nowych produktach, usługach, promocjach lub wydarzeniach wysyłanych przez TESORO CLINIC PIOTR KOTAPKA, 54-130 Wrocław, Szybowcowa 31 m. 2 na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej (e-mail) zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1219 z późn. zm.). Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.tesoroclinic.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez TESORO CLINIC PIOTR KOTAPKA, 54-130 Wrocław, Szybowcowa 31 m. 2 udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem piotr.kotapka@gmail.com, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Możesz korzystać z usług kliniki
bez angażowania z góry środków własnych!

mediraty

WSZYSTKIE ZABIEGI MOŻESZ
SPŁACIĆ W RATACH!

WIĘCEJ INFORMACJI O RATACH
tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni