Nici Liftingujące Happy Lift

Czym są nici Happy Lift?

Nici linii Happy Lift to znakomite rozwiązanie dla osób pomiędzy 30 a 60 rokiem życia, którym zależy na odwróceniu upływu czasu i zachowaniu młodego wyglądu. Ta nowoczesna technologia pozwala dokonać skutecznego liftingu i korekty twarzy oraz szyi, bez użycia skalpela. Zamiast niego, stosowane są mikroskopijne haczyki znajdujące się na każdej z nici. Po wprowadzeniu jej w tkankę podskórną, chirurg używa haczyków do przesuwania skóry w celu osiągnięcia porządnych przez nas efektów. Dzięki nieinwazyjnej technice, decydując się na zabieg nie musimy obawiać się pooperacyjnych blizn bądź innych nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Bezpieczeństwo zapewnia także polikaprolakton czyli polimer kwasu mlekowego, z którego wykonane są nici. Jego użycie sprawia, że nici rozpuszczają się bez śladu w naszym organizmie po około 12-15 miesiącach. Efekty za to pozostają widoczne przez aż 2-3 lata!

Nici z linii Happy Lift używane są na dwa sposoby. Pierwszy z nich to metoda Free Floating, stosowana przede wszystkim do przywracania plastyczności twarzy. Dwukierunkowo zbieżne haczyki nici Free Floating po wprowadzeniu do warstwy podskórnej otwierają się i zaczepiają w okolicznej tkance, tworząc w ten sposób swoiste rusztowanie dla naszej skóry, w efekcie podnosząc jej zwiotczałe fragmenty.

Druga metoda zaś zwie się Double Needle i szczególnie dobrze sprawdza się przy liftingu brwi oraz podnoszeniu fragmentów w okolicach szyi oraz żuchwy. Wynika to z faktu, że nić ta posiada własne igły po obydwu końcach nici, przez co operujący nią lekarz ma ułatwione zadanie przy wykonywaniu pętli oraz ruchów półkolistych. Z tego względu Double Needle jest szczególnie przydatne, gdy chcemy osiągnąć efekt perfekcyjnej symetrii.

Wskazania

Nici Happy Lift to bardzo elastyczne narzędzie, które lekarze dodatkowo dostosowują do indywidualnych potrzeb pacjenta. Na zabieg z ich udziałem powinny zdecydować się osoby pragnące dokonać kompleksowego liftingu twarzy oraz szyi.

Przeciwskazania

Ze względów zdrowotnych do zabiegu nie powinny przystępować:

  • Kobiety w ciąży bądź karmiące piersią
  • Osoby z niewyrównaną cukrzycą
  • Osoby cierpiące z powodu chorób nowotworowych
  • Osoby posiadające aktywne zakażenie w okolicy zabiegu
  • Osoby z tendencją do powstawania bliznowców
  • Osoby cierpiące z powodu chorób autoimmunologicznych
Przebieg zabiegu

Sam zabieg jest szybki, prosty oraz bezbolesny. Po zastosowaniu znieczulenia miejscowego lekarz wprowadza nić z haczkami do tkanki podskórnej za pomocą specjalnej igły (w przypadku metody Double Needle igła znajduje się już na nici). Następnie manipuluje nitkami w precyzyjnie ustalony przed zabiegiem sposób, podnosząc i wzmacniając naszą skórę. Całość trwa zazwyczaj od 30 minut do godziny, a efekty widoczne są natychmiastowo. Po zakończeniu zabiegu należy dać sobie krótki czas na odpoczynek, ale po nim można spokojnie wrócić do codziennych zajęć.

O czym należy pamiętać przed zabiegiem?

By zminimalizować ryzyko powstania podczas zabiegu siniaków, należy ograniczyć ilość spożywanej kofein oraz nikotyny. Na tydzień przed zabiegiem zalecane jest także unikanie zażywania aspiryny.

Czy po zabiegu należy stosować się do jakichś zaleceń?

Tak, jest kilka istotnych spraw, o których należy pamiętać po wyjściu z gabinetu lekarskiego. Przede wszystkim należy przez 4 tygodnie unikać opalania oraz używać kremów z wysokim filtrem. Przez kilka dni najlepiej też „oszczędzać” operowane miejsca – nie dotykać ich, nie malować bądź smarować kremami. W miarę możliwości zalecane jest też ograniczenie mimiki twarzy przez około 3-4 dni, tak aby skóra miała czas przystosować się do nowego „kształtu”. Nie musimy za to martwić się o blizny czy krwawienia – po zabiegach z nicią Happy Lift takowe nie występują. Ewentualnie może pojawić się lekka opuchlizna bądź zasinienie operowanych miejsc, jednak te niedogodności powinny zniknąć po około 24 godzinach.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Pierwsze pozytywne zmiany widoczne są natychmiast po opuszczeniu gabinetu lekarskiego. To jednak dopiero początek, gdyż znajdujące się w nici haczyki pobudzają tkanki do produkcji kolagenu – białka odpowiedzialnego za jędrność i sprężystość skóry. W efekcie nasza skóra będzie się sama niejako „odmładzać” nawet gdy nić już rozpuści się bez śladu w organizmie. Z racji nieinwazyjnego charakteru, zabieg można powtarzać w tych samych miejscach do woli.

Cennik

Twarz od 3000,00 zł

Newsletter

Chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o promocjach i nowościach?
Zapisz się do naszego newslettera!

Zgadzam się na otrzymywanie informacji, w tym w szczególności o nowych produktach, usługach, promocjach lub wydarzeniach wysyłanych przez TESORO CLINIC PIOTR KOTAPKA, 54-130 Wrocław, Szybowcowa 31 m. 2 na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej (e-mail) zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1219 z późn. zm.). Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.tesoroclinic.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez TESORO CLINIC PIOTR KOTAPKA, 54-130 Wrocław, Szybowcowa 31 m. 2 udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem piotr.kotapka@gmail.com, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Możesz korzystać z usług kliniki
bez angażowania z góry środków własnych!

mediraty

WSZYSTKIE ZABIEGI MOŻESZ
SPŁACIĆ W RATACH!

WIĘCEJ INFORMACJI O RATACH
tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni