Renuvion J-Plasma

Renuvion J-Plasma

to zaawansowana technologia, która łączy plazmę helową, energię elektryczną i energię radiową. Procedura polega na podgrzewaniu helu, zmieniając go w plazmę. Energia ta jest skierowana wyłącznie na włókna kolagenowe w skórze, co stymuluje regenerację i rewitalizację komórek.
Należy podkreślić, że energia jest skoncentrowana tylko na strukturach takich jak włókna kolagenowe, a nie narusza naczyń krwionośnych ani tkanki tłuszczowej.

Renuvion J-Plasma podgrzewa tkankę do temperatury 83 stopni C, a cały proces trwa tylko 44 milisekundy. Zaledwie 1% helu jest używane do generowania energii cieplnej, a pozostała część gazu jest używana do szybkiego ochłodzenia tkanki.

Zabieg Renuvion J-Plasma

jest skuteczny w napinaniu skóry i scalaniu oraz napinaniu tkanek po zabiegu liposukcji, gdzie może pojawić się wiotka skóra. Jest to małoinwazyjny sposób na lifting skóry, a także na resurfacing i stymulację produkcji kolagenu i napinanie skóry.
Renuvion J-Plasma jest doskonałą alternatywą dla bardziej inwazyjnych metod liftingu, zapewniając satysfakcjonujące efekty przy mniejszym ryzyku i krótszym okresie rekonwalescencji. Pacjent może wrócić do domu tego samego dnia po zabiegu.

Zalety technologii Renuvion J-Plasma

 • to brak blizn,
 • wysokie bezpieczeństwo i
 • szybka stymulacja produkcji kolagenu po zabiegu.

Wskazania

Zabieg  Renuvion J-Plasma zalecany jest osobom, które borykają się z problemem:

 • utraty elastyczności skóry,
 • wiotkiej skóry,
 • zmarszczek i bruzd,
 • szorstkiej skóry.
 • resurfacing, czyli przebudowa tkanek

Obszary zabiegowe

 • Twarz
 • Szyja
 • Podbródek
 • Dekolt
 • Ramiona
 • Brzuch
 • Piersi
 • Klatka piersiowa
 • Talii
 • Uda
 • Kolana
 • Dłonie

 

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, do którego lekarz anestezjolog zleca wykonanie badań krwi. W znieczuleniu miejscowym zazwyczaj wykonujemy zabieg gdy obszar jest niewielki taki jak podbródek, okolica nad kolanami lub dolna część twarzy – chomiki. Proszę pamiętać, aby zawsze w przypadku przyjmowania leków które zmniejszają krzepliwość krwi, skonsultować konieczność ich odstawienia z lekarzem.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg Renuvion polega na obkurczaniu tkanek i stymulacji produkcji nowych włókien kolagenowych. W zależności od obszaru ciała poddawanego działaniu plazmy helowej, terapia trwa od 60 do 90 minut. Lekarz poprzez niewielkie nacięcie w skórze (ok. 3 mm) wprowadza specjalną sondę. Podczas pracy urządzenia hel podgrzewany jest przez fale radiowe, a w efekcie zmienia swój stan skupienia w plazmę. Umożliwia to osiągnięcie podwójnego efektu termicznego – tkanki są jednocześnie podgrzewane i niemal natychmiast schładzane.

Renuvion wytwarza w tkance temperaturę 85°C, wykorzystując tylko 1% helu do wytworzenia iskry, w dodatku na czas zaledwie 44 milisekund. Pozostałe 99% helu chroni tkanki przed poparzeniem i przegrzaniem, pochłaniając nadmiar temperatury. W trakcie zabiegu skóra osiąga temperaturę najwyżej 41°C. Dzięki temu nie trzeba korzystać z czujników temperatury lub kamer termowizyjnych.

Efekty zabiegu

Pierwsze efekty zabiegu zauważalne są bezpośrednio po jego wykonaniu. Skóra staje się wyraźnie gładsza, napięta i jędrniejsza. Kolejne widoczne są z reguły po ok. 3-6 miesiącach, kiedy to wraz ze stopniową syntezą nowych włókien kolagenowych wypłycają się zmarszczki a redukcji ulegają przebarwienia.

Dzięki połączeniu zabiegu Renuvion z liposukcją można wymodelować niemalże każdą partię ciała a uzyskane rezultaty zabiegu są długotrwałe i wpisują się w oczekiwania pacjentów.

Rekonwalescencja

Okolice ciała poddane terapii mogą być tkliwe, opuchnięte i widoczne mogą być na nich zasinienia, skóra może być zaczerwieniona i podrażniona. Przez 12-48 h po terapii należy odpoczywać, nie należy ogrzewać ani schładzać miejsca, na którym wykonano zabieg.

W przypadku zabiegu na ciele przez 4 tygodnie należy stosować odpowiedni strój uciskowy. W przypadku zabiegu w okolicy podbródka opatrunek taki nosi się tylko kilka dni.

Jeżeli terapia dotyczyła szyi – należy spać z zagłówkiem uniesionym pod kątem 30 stopni i szyją rozprostowaną na wałku (lub zwiniętym ręczniku).

Ponadto miejsca zabiegu nie powinno się wystawiać na działanie promieni społecznych (dopóki rana w pełni się nie zagoi).

Efekty zabiegu

Pierwsze efekty zabiegu zauważalne są bezpośrednio po jego wykonaniu. Skóra staje się wyraźnie gładsza, napięta i jędrniejsza. Kolejne widoczne są z reguły po ok. 3-6 miesiącach, kiedy to wraz ze stopniową syntezą nowych włókien kolagenowych wypłycają się zmarszczki a redukcji ulegają przebarwienia.

Dzięki połączeniu zabiegu Renuvion z liposukcją można wymodelować niemalże każdą partię ciała a uzyskane rezultaty zabiegu są długotrwałe i wpisują się w oczekiwania pacjentów.

Przeciwwskazania

Renuvion to bezpieczny i nowoczesny zabieg, ale istnieją przeciwwskazania do jego wykonania, najważniejsze z nich to:

ciąża, karmienie piersią
miesiączka
choroba nowotworowa
choroby serca i układu krążenia
cukrzyca
zaburzenia krzepnięcia krwi
choroby autoimmunologiczne
nadciśnienie
schorzenia wątroby, nerek

Cennik

Renuvion - po liposukcji - Jedna okolica 5000
Renuvion - po liposukcji - druga i każda kolejna okolica 3000
Renuvion - bez liposukcji - Jedna okolica 6000
Renuvion - bez liposukcji - druga i każda kolejna okolica 3500
tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni