Laserowe Leczenie Rozstępów

Czym jest laserowe leczenie rozstępów?

Przyczyną powstawania rozstępów jest nagły wzrost lub spadek masy ciała, czy to spowodowany ciążą, czy też zmianą stylu życia, do którego nagle wkracza ścisła dieta i intensywne treningi. Takie zmiany powodują rozciąganie skóry i co za tym idzie – zerwanie włókien kolagenowych. Rozstępy nie są jednak czymś, co musi towarzyszyć nam przez całe życie. Dzięki laserowej terapii, polegającej na pobudzaniu skóry do wytwarzania nowych dawek kolagenu, można pozbyć się ich łatwo i skutecznie, przywracając naszemu ciału dawną gładkość.

Na czym polega zabieg:

Zabieg przeprowadzany jest przy pomocy nowoczesnego Lasera frakcyjnego CO2 ULTRAFRAX 800. Przy jego użyciu, lekarz podgrzewa wybrane obszary, odparowując tkankę. Na jej miejscu powstaje siatka wielu mikroskopijnych uszkodzeń otoczonych zdrową tkanką. Obecność uszkodzeń stymuluje organizm do uruchomienia naturalnych procesów naprawczych, dzięki czemu zdrowa tkanka okalająca mikrouszkodzenia zaczyna regenerować wszelkie ubytki. W ten sposób skóra staje się gładsza, młodsza i jędrniejsza.

W zależności od wielkości wybranego przez nas obszaru zabieg może trwać od 10 minut do półtora godziny. Przed zabiegiem leczone miejsce znieczulane jest kremem EMLA, zatem planując dzień zabiegu należy uwzględnić dodatkowe 30 minut, czyli czas niezbędny do pełnej aktywacji działania znieczulenia. Sam zabieg nie jest bolesny – czasem odczuwalne są tylko drobne ukłucia oraz uczucie ciepła na poddawanych terapii obszarach.

Do pełnej regeneracji tkanki potrzebna jest seria od 3 do 5 zabiegów, przeprowadzanych w odstępie 4 tygodni.

Po zabiegu

W ciągu 2-3 dni od zabiegu w leczonym miejscu pojawia się obrzęk i lekki rumień, który powinien zniknąć po maksymalnie dwóch dniach. W tym czasie pojawić się też może niewielkie zbrązowienie skóry lub powierzchowne złuszczanie naskórka. Natomiast zaraz po wyjściu z gabinetu Pacjent może również odczuwać dyskomfort przypominający uczucie po zbyt mocnym opalaniu. Przez 24 godziny po zabiegu skórę poddawaną zabiegowi należy smarować maścią z antybiotykiem i przemywać ją tylko i wyłącznie preparatem poleconym przez lekarza.

Podczas drugiej doby należy zacząć stosować preparaty służące do regeneracji naskórka i zrezygnować ze stosowania kosmetyków funkcjonalnych. Nie należy natomiast próbować wymusić złuszczania naskórka poprzez peeling czy pocieranie naskórka. Po dwóch dniach można już normalnie myć skórę, pamiętając jednak o odpowiedniej ochronie przed słońcem przez 30 dni od zabiegu. Przez tydzień po zabiegu niewskazane są także gorące kąpiele, sauny oraz spożywanie alkoholu.

Przeciwskazania do zabiegu

Ze względów zdrowotnych zabiegu powinny unikać:

  • Kobiety w ciąży
  • Osoby posiadające opaleniznę
  • Osoby cierpiące z powodu epilepsji, cukrzycy oraz niektórych zmian wirusowych
  • Osoby cierpiące z powodu chorób skóry takich jak łuszczyca czy trądzik różowaty
  • Osoby posiadające rozrusznik
  • Osoby ze skłonnością do opryszczki lub atopowym zapaleniem skóry
  • Osoby, które poddały się innym zabiegom medycyny estetycznej wcześniej niż na 4 tygodnie przed zabiegiem

Cennik

pojedynczy rozstęp od 99,00 zł
biodra 599,00 - 999,00 zł
brzuch 699,00 - 1299,00 zł
piersi 599,00 - 999,00 zł
pośladki 599,00 - 1199,00 zł
uda 599,00 - 1199,00 zł
ramiona 599,00 - 899,00 zł
plecy od 599,00 zł
*ceny ustalane indywidualnie w zależności od wielkości zmian skórnych
na części ciała: brzuch, plecy, ramiona, skóra, uda
na problemy: rozstępy

Newsletter

Chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o promocjach i nowościach?
Zapisz się do naszego newslettera!

Zgadzam się na otrzymywanie informacji, w tym w szczególności o nowych produktach, usługach, promocjach lub wydarzeniach wysyłanych przez TESORO CLINIC PIOTR KOTAPKA, 54-130 Wrocław, Szybowcowa 31 m. 2 na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej (e-mail) zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1219 z późn. zm.). Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.tesoroclinic.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez TESORO CLINIC PIOTR KOTAPKA, 54-130 Wrocław, Szybowcowa 31 m. 2 udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem piotr.kotapka@gmail.com, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Możesz korzystać z usług kliniki
bez angażowania z góry środków własnych!

mediraty

WSZYSTKIE ZABIEGI MOŻESZ
SPŁACIĆ W RATACH!

WIĘCEJ INFORMACJI O RATACH
tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni