Botoks (botox) – usuwanie zmarszczek mimicznych

Cena: od 350 zł

Botoks i jego właściwości przeciwzmarszczkowe

Botoks to oczyszczone białko posiadające szerokie zastosowanie przeciwzmarszczkowe, znane także pod nazwą toksyny botulinowej A. Preparat ten od wielu lat wykorzystywany jest z powodzeniem nie tylko w medycynie estetycznej, ale i neurologii. Jego główne zastosowanie to blokowanie połączeń nerwowo-mięśniowych, powodujące w efekcie znaczne rozluźnienie mięśni. Sprawia to, że najbardziej znane zastosowanie preparatu obejmuje zabiegi związane z usuwaniem zmarszczek mimicznych.

Botoks, podobnie jak osocze bogatopłytkowe, daje znakomite i długo utrzymujące się efekty. Skóra po wstrzyknięciu preparatu niemal natychmiast staje się bardziej rozluźniona. Jednocześnie jest to bardzo bezpieczny, szybki i nieinwazyjny zabieg, niewymagający żadnego okresu rekonwalescencji. Nasza oferta botoksu we Wrocławiu obejmuje wszystkie standardowe zabiegi z wykorzystaniem tego preparatu. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na ich temat.

Stosowane materiały:

• Botox
• Azzalure

Na czym polega zabieg botoksu?

Preparat Botox lub Azzalure (obydwa zawierają te same niezbędne składniki) zostaje wprowadzony w wybrane miejsca na naszej twarzy, za pomocą bardzo cienkiej igły, podczas gdy my znajdujemy się w wygodnej pozycji siedzącej. Ukłucia są praktycznie bezbolesne, a sam zabieg trwa około 15-20 minut, w zależności od tego, jak duży obszar poddajemy zabiegowi. Efekt botoksu nie jest co prawda natychmiastowy – preparat zaczyna działać po 2-3 dniach – za to nie występuje po nim żaden okres rekonwalescencji. Możemy bez żadnych przeciwwskazań od razu powrócić do codziennej aktywności.

Botoks na czoło i kurze łapki

Poniżej przedstawiamy, jakie efekty daje botoks na czoło oraz botoks na kurze łapki.

Zobacz zdjęcia przed i po zabiegu w naszej klinice medycyny estetycznej.

tesoro clinic

Wskazania

Botoks jest bardzo elastycznym preparatem pod względem sposobów wykorzystania, pozwalającym osiągnąć szereg różnych efektów. Oto kilka najpopularniejszych zastosowań:

– Bruksizm, czyli tzw. zgrzytanie zębami – botoks wstrzykiwany w żuchwę rozluźnia jej mięśnie, powodując w efekcie zmniejszenie szkodliwej nadaktywności.

– Niwelowanie zmarszczek znajdujących się na górnej części twarzy – rozluźniające właściwości botoksu wykorzystywane są ze znakomitym skutkiem do usuwania tzw. kurzych łapek oraz zmarszczek poziomych, zmarszczek śmiechu, a także zmarszczek znajdujący się pomiędzy brwiami.

– Nadpotliwość – preparat potrafi także rozwiązać krępujący problem nadpotliwości. Wstrzykiwany w wybrane miejsca blokuje połączenia nerwowo-mięśniowe, w efekcie odcinając gruczoły od sygnałów nakazujących im wydzielać nadmierne ilości potu. Leczenie nadpotliwości botoksem jest skutecznym zabiegiem, wykonywanym w naszej klinice.

Inne zastosowania to chociażby unoszenie kącików ust oraz podnoszenie czubka nosa.

Przeciwskazania

Ze względów zdrowotnych istnieje szereg przeciwwskazań, by zabiegowi poddawały się osoby takie jak:

– Kobiety w ciąży lub karmiące piersią

– Osoby przyjmujące leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz antybiotyki aminoglikozydowe.

– Osoby zażywające leki regulujące akcję serca.

– Osoby cierpiące z powodu chorób układu nerwowego, takich jak stwardnienie rozsiane, Alzheimer itp.

– Osoby cierpiące z powodu chorób układu sercowo-naczyniowego bądź z powodu przewlekłych chorób autoimmunologicznych.

– Osoby uczulone na albuminę ludzką

Częste pytania dotyczące zabiegu z wykorzystaniem botoxu

Przed zabiegami często odpowiadamy na kilka popularnych pytań. Oto one:

Czy wstrzyknięcie preparatu na pewno nie spowoduje rozluźnienia całej mojej twarzy?

Jest to wykluczone. Botoks wstrzykiwany jest docelowo i oddziałuje tylko na te miejsca, w które zostaje wprowadzony. Substancja pozostaje tam, gdzie ją wstrzyknięto i nie należy obawiać się, iż zacznie wpływać na resztę naszej twarzy.

Ile czasu minie nim zobaczę pierwsze efekty?

Jak wspominaliśmy już przy opisie zabiegu, pierwsze efekty botoksu widać po 2-3 dniach. Pełen efekt zaś widoczny jest po upływie około tygodnia.

Jakie są efekty uboczne botoksu?

Preparat nie powoduje trwałych efektów ubocznych. Jeżeli już jakieś się pojawią (np. w miejscu ukłucia pojawi się siniak) znikają w bardzo szybkim tempie.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Najczęściej efekty botoksu widoczne pozostają przez około cztery miesiące. Dokładna długość utrzymywania się efektów zależy od indywidualnych cech danego pacjenta.

Czy preparat zadziała również w moim przypadku?

Według przeprowadzonych badań klinicznych, skuteczność tych substancji w przypadku usuwania zmarszczek pomiędzy brwiami wynosi ponad 90%.

Cennik

Zmarszczki podłużne na czole 400,00 zł
Zmarszczki poprzeczne na czole (lwia) 400,00 zł
Zmarszczki wokół oczu (kurze łapki) 400,00 zł
Całe czoło ( lwia + zmarszczki podłużne czoła) 700,00 zł
leczenie bruksizmu 799,00 zł
Nadpotliwość – 1 okolica (dłonie, pachy, stopy) 1400,00 zł
Całe czoło ( lwia + zmarszczki podłużne czoła) + kurze łapki 1050
Kurze łapki.+ czoło lub lwia zmarszczka 700
tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni