Kolagen Nithya

Jędrność i sprężystość skóry
Kolagen – czym jest i dlaczego jest tak istotny?

Kolagen to białko znajdujące się w 33% naszych tkanek. Najczęściej jest to kolagen typu I – jego zadaniem jest tworzenie swoistej włóknistej podpory dla pozostałych tkanek. Nie mniej istotny jest kolagen typu III, który oplata kolagen typu I, nadając mu odpowiedni kształt i sprężystość. Od kolagenu zatem zależy to jak bardzo nasza skóra będzie jędrna i sprężysta w dotyku.

Problem polega jednak na tym, że wraz z wiekiem nasze ciało produkuje coraz mniej tego białka. Sprawia to, iż nasza skóra staje się coraz bardziej wiotka, mniej sprężysta i nawilżona. Jest to niestety naturalny proces, którego prędzej czy później doświadcza każdy z nas. Nie można go co prawda powstrzymać, ale istnieją jednak sposoby na to, by go spowolnić czy też nawet zniwelować jego negatywne skutki. Umożliwiają to właśnie takie preparaty jak Nithya, czyli wysokiej klasy biostymulator, aktywujący w skórze naturalne procesy regeneracyjne.

Kolagen Nithya – jak działa?

Sekret skuteczności Kolagenu Nithya tkwi w jego składzie – dzięki nowoczesnym procesom produkcyjnym, preparat ten składa się z mikrocząsteczek kolagenu typu I, którego struktura nie jest w żaden sposób zdegradowana w porównaniu do „naturalnego” białka. Sprawia to, że kolagen Nithya znakomicie „współpracuje” z białkiem produkowanym przez nasz organizm, wywołując w tkankach efekt synergicznej regeneracji. Sprawia ona, iż znacznie zostaje zredukowana wiotkość oraz suchość skóry, a przywrócona zostaje jej jędrność oraz sprężystość. Warto zaznaczyć, że jest to efekt długotrwały, gdyż stężona dawka kolagenu sprawia, iż organizm uruchamia procesy ochronne które będą bronić skórę przez utratą jakości. Ze względu na podobieństwo Kolagenu Nithya do naszego naturalnego białka, preparat można stosować nawet w miejscach wrażliwych takich jak okolice ust, oka czy szyi.

Komu polecamy zabieg?

Zabieg polecamy zwłaszcza Pacjentom chcącym:

  • Usunąć fotouszkodzenia skóry
  • Zlikwidować nierównomierny koloryt skóry oraz jej nadmierną wiotkość
  • Przeprowadzić terapię typu antystarzeniowego
  • Zredukować blizny atroficzne, przerostowe, potrądzikowe oraz pooparzeniowe.
Czy jest to zabieg bezpieczny?

Zdecydowanie tak: brak degradacji białka czy też powstawania dodatkowych wiązań między aminokwasami powoduje, brak jakichkolwiek właściwości antygenowych. Z tego względu preparat nie wywołuje żadnych uczuleń czy reakcji alergicznych bądź związanych z działaniem systemu odpornościowego.

Jak przebiega zabieg?

Podczas zabiegu preparat podawany jest przy pomocy bardzo małych igieł. Dodatkowo jest on zmieszany ze znieczuleniem.Wprowadzane są głęboko do skóry właściwej bądź – w zależności od potrzeb – aż do granicy pomiędzy tkanką podskórną a skórą. Z powodu małej grubości igieł nakłucia są mało bolesne, może pojawić się natomiast specyficzne uczucie „rozpierania” w miejscach gdzie podawany jest preparat. Całość trwa od 10 do 30 minut w zależności od rozmiaru obszaru poddawanego zabiegowi.

Czego należy spodziewać się po zabiegu?

Po samym zabiegu mogą pojawić się małe siniaczki w miejscach nakłuć. Jeżeli zaś chodzi o pozytywne efekty, to jest ich – rzecz jasna – znacznie więcej. Poprawie ulega koloryt skóry, która odzyskuje również dawną świeżość i witalność. Zwiększa się też jej elastyczność i gładkość. Warto pamiętać, że ze względu na długotrwały charakter regeneracji umożliwianej przez kolagen, efekty pojawiają się stopniowo i są trwałe.

Cennik

Kolagen Nithya - twarz, szyja, dekolt 900 zł
Kolagen Nithya - twarz, szyja 700 zł
tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni