Konchoplastyka RAVOR Plastyka małżowin nosowych

Konchoplastyka RAVOR – Podsytawowe informacjie o zabiegu

Wskazania:  problemy z oddychaniem przez nos, stałe uczucie zatkanego nosa

Czas zabiegu: ok 20 minut

Znieczulenie: miejscowe

Konchoplastyka

jest zabiegiem redukcji małżowin nosowych przeprowadzanym w celu poprawienia drożności nosa. Wewnątrz jam nosowych znajdują się trzy pary długich, cienkich struktur kostnych pokrytych warstwą tkanki, która może się rozszerzać. Są to małżowiny nosowe. Alergie lub inne schorzenia mogą powodować obrzęk małżowin nosowych który blokuje przepływ powietrza przez nos.

W procesie Konchoplastyki nowatorską metodą RAVOR wykorzystywane są fale elektromagnetyczne o częstotliwości radiowej, dzięki czemu temperatury stosowane podczas zabiegów są niższe niż np. w zabiegach z wykorzystaniem energii lasera. Zastosowanie niższej temperatury pozwala również na większą kontrolę nad przebiegiem zabiegu.

W zależności od indywidualnej anatomii pacjenta podczas zabiegu małżowiny nosowe mogą dodatkowo zostać zlateralizowane (wyłamane) specjalnym narzędziem (turbinoplastyka) lub częściowo wycięte (turbinotomia).

Konchoplastyka radiochirurgią RAVOR wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym w trybie jednodniowym. Najczęściej wystarczy pojedynczy zabieg, aby skorygować zaistniały problem, a w rzadszych przypadkach konieczna jest ponowna wizyta u pacjenta.

W dniach przed zabiegiem:

Możecie zostać poproszeni Państwo o zaprzestanie przyjmowania leków rozrzedzających krew, takich jak aspiryna, ibuprofen, naproksen, klopidogrel, warfaryna

Palenie może spowolnić proces gojenia, dlatego ważne jest aby przed zabiegiem operacyjnym nie palić papierosów przez około 7 dni.

Prosimy o poinformowanie o przeziębieniach, grypie, gorączce, opryszczce lub innej chorobie, która wystąpi przed zabiegiem.

W dniu zabiegu:

Zostaniecie Państwo poproszeni aby nic nie pić ani nie jeść przez kilka godzin przed operacją.

Po zabiegu:

Proces gojenia trwa od 2 do 3 tygodni. Uczucie zatkanego nosa utrzymuje się około tydzień.

Należy unikać podnoszenia ciężarów lub wysiłku przez pierwsze 2 tygodnie. Lekka aktywność fizyczna dozwolona jest po około 24 godzinach od zabiegu.

Wizyta kontrolna u lekarza odbywa się 2 lub 3 tygodnie po zabiegu.

tesoro clinic

Cennik

Konchoplastyka RAVOR 2000
Konchoplastyka z przemieszczeniem małżowin nosowych 2500

Newsletter

Chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o promocjach i nowościach?
Zapisz się do naszego newslettera!

Zgadzam się na otrzymywanie informacji, w tym w szczególności o nowych produktach, usługach, promocjach lub wydarzeniach wysyłanych przez TESORO CLINIC PIOTR KOTAPKA, 54-130 Wrocław, Szybowcowa 31 m. 2 na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej (e-mail) zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1219 z późn. zm.). Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.tesoroclinic.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez TESORO CLINIC PIOTR KOTAPKA, 54-130 Wrocław, Szybowcowa 31 m. 2 udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem piotr.kotapka@gmail.com, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni