Crystalys, Radiesse

Czym jest Luminera Crystalys?

Luminera Crystalys to nowy, innowacyjny preperat, który niedawno zawitał na polski rynek. W swoim działaniu jest identyczny z produktem o nazwie Radiesse. Tak jak on doskonale sprawdza się podczas takich zabiegów jak usuwanie zmarszczek i zapadnięć oraz przy ujędrnianianiu skóry. Crystalys ma jednak nad Radiesse pewną istotną przewagę – stężenie CaHa wynosi w nim 55,7%, czyli jest o prawie dwa razy większe niż w „poprzedniku”. Dzięki temu, efekty zabiegu widoczne są przez dwukrotnie dłuższy czas. Najczęściej jest to okres dwóch lat; potem produkt ulega całkowitej biodegradacji. Dodatkowym atutem jest także cena, która w porównaniu do Radiesse jest znacznie niższa.

CaHa- Hydroskyapatyt wapnia występuje naturalnie w organiźmie człowieka.
Podlega całkowitej biodegradacji
Jest nietoksyczny, nie wywołuje alergii, nie odnotowano żadnych skutków ubocznych.
Działa zacznie dłużej niż kwas hialuronowy

Działanie:
 • odbudowa struktury skóry oraz stymulacji produkcji naturalnego kolagenu odpowiedzialnego za sprężystość i jędrność skóry.
 • wypełnia i wygładza zmarszczki, wspomaga biorewitalizację skóry.
 • Naturalny i długotrwały efekt
Na czym polega zabieg?

Sam zabieg z wykorzystaniem Crystalys jest krótki i prosty. W wybranych przez nas miejscach lekarz wprowadza pod skórę preparat za pomocą cienkiej igły bądź kaniuli. Po tym jak już zostanie umiejscowiony na odpowiedniej głębokości, przeprowadzany jest specjalny masaż w ostrzykiwanych miejscach. Dzięki niemu preparat ulokuje się dokładnie tam, gdzie sobie to zaplanowaliśmy.

Całość zajmuje pomiędzy 15 a 30 minut. Wstrzykiwanie preparatu jest co prawda odczuwalne, jednak praparat jest zmieszany ze środkiem znieczulającym co sprawia ,że ból można bez obaw zaklasyfikować jako minimalny. Efektami preparatu Luminera Crystalys można cieszyć się od razu po zakończeniu zabiegu.

Jak się przygotować?

Ze względu na praktycznie nieinwazyjny charakter zabiegu, przystępująca do niego osoba nie musi się do niego specjalnie przygotowywać. Wystarczy, że podczas wstępnej konsultacji dokładnie zrelacjonuje lekarzowi, jakie lekarstwa obecnie zażywa. Jeżeli przyjmuje leki obniżające krzepliwość krwi takie jak aspiryna, będzie musiała odstawić ich zażywanie na około tydzień przed zabiegiem. Jeśli zaś wśród zażywanych leków znajduje się doustna izotretynoina, zabieg może zostać przeprowadzony dopiero po dwóch miesiącach od jej odstawienia.

Po zabiegu

Gdy już opuścimy gabinet warto pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim nie należy masować miejsc w które wstrzykiwano preparat. Przez najbliższy miesiąc trzeba także zrezygnować z kolejnych zabiegów kosmetycznych. Dodatkowo, by uniknąć powikłań, przez 3 dni należy dezynfekować nakłute miejsca dwa razy dziennie płynem Octanisept. Gdyby jednak pojawiły się jakieś niepokojące objawy, konieczny jest bezzwłoczny kontakt z lekarzem.

Czy preparat Crystalys się wchłania?

Tak, wchłania się całkowicie.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Badania kliniczne udowodniły utrzymywanie się efektów przez około dwa lata.

Wskazania

 • modelowania dłoni
 • modelowania policzków,
 • okolic kości jarzmowej oraz linii żuchwy
 • likwidacji bruzd nosowo – wargowych

Przeciwskazania

Istnieje szereg przeciwwskazań do poddawania się zabiegowi tego typu. Z przyczyn zdrowotnych nie powinny się na niego decydować:

 • Osoby z zaburzeniami krzepnięcia krwi.
 • Osoby cierpiące z powodu chorób drobnoustrojowych bądź infekcji wirusowych.
 • Kobiety w ciąży lub karmiące piersią.
 • Osoby mające na ciele blizny przerosłe.
 • Osoby cierpiące z powodu chorób autoimmunologicznych, ciężkich alergii, oraz uczulenia na wapń lub lignokainę.
 • Osoby z niewyrównaną cukrzycą.
 • Osoby, które przebyły wcześniej zabiegi z wykorzystaniem substancji zawierających kwas polimlekowy lub wypełniaczy trwałych.

Newsletter

Chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o promocjach i nowościach?
Zapisz się do naszego newslettera!

Zgadzam się na otrzymywanie informacji, w tym w szczególności o nowych produktach, usługach, promocjach lub wydarzeniach wysyłanych przez TESORO CLINIC PIOTR KOTAPKA, 54-130 Wrocław, Szybowcowa 31 m. 2 na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej (e-mail) zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1219 z późn. zm.). Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.tesoroclinic.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez TESORO CLINIC PIOTR KOTAPKA, 54-130 Wrocław, Szybowcowa 31 m. 2 udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem piotr.kotapka@gmail.com, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Możesz korzystać z usług kliniki
bez angażowania z góry środków własnych!

mediraty

WSZYSTKIE ZABIEGI MOŻESZ
SPŁACIĆ W RATACH!

WIĘCEJ INFORMACJI O RATACH
tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni