Laser Pikosekundowy. Usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego.

Zabieg wykonuje lekarz

Bezpłatna konsultacja dermatologiczna

Zobacz proces usuwania tatuażu

Laser pikosekundowy PicoSure

Bezkonkurencyjny lider  i  przełom w temacie laseroterapii . Laser pikosekundowy jest absolutną rewolucją w  laserowym usuwaniu tatuaży, i rewitalizacji skóry po, którym nie ma potrzeby rekonwalescencji. Technologia, zastosowana w laserze Picosure związana jest ze  krótszym czasem trwania impulsu do tzw.  picosekundy, co czyni go szybszym o 100 razy od nanosekundy –  wykorzystywanej powszechnie przez lasery starszej technologi typu Q-switch- . Taki impuls to większa energia, która rozbija cząsteczki barwnika tatuażu na mniejsze drobinki. Są one łatwiej usuwane z organizmu.Na tatuaże kolorowe mamy dodatkową wiązkę lasera o długości światła 755 nm i 532 nm . Działa na wszystkie kolory z wyjątkiem białego.

Zalety Zabiegu laserem pikosekundowym PicoSure

Zabiegi który wykorzystuje laser Picosure daje dermatologom ogromne możliwości w leczeniu różnych defektów skóry. Usunięcie tatuażu, nawet wielokolorowego nie stanowi już żadnego problemu, a ilość zabiegów jest co najmniej o połowę mniejsza w stosunku do dotychczasowych technologii. Dodatkowym, równie skutecznym zastosowaniem lasera Picorure jest leczenie skomplikowanych przebarwień i to zarówno posłonecznych , pozapalnych czy nawet hormonalnych (melasma).
Laser pikosekundowy Picosure, jest wyposażony w dodatkową soczewkę Focus, stworzoną do nieinwazyjnych zabiegów odmładzających, bez konieczności rekonwalescencji – opalona skóra też nie jest przeciwwskazaniem,  co daje to możliwość wykonywania zabiegów latem, w odróżnieniu od innych metod.
Zabiegi laserem Picosure są bezpieczne, skuteczne, i przynoszą oczekiwane rezultaty.

Efekty zabiegu laserem pikosekundowym

Ilość zabiegów, konieczna do usunięcia tatuażu, zależna jest od wielu czynników,  między innymi rodzaju pigmentu, głębokości usytuowania  barwnika – przybliżona liczba zabiegów ustalana jest na konsultacji dermatologicznej. Seria to ok 3- 6 zabiegów, wykonywanych w odstępach 6-8 tygodniowych. Warto pamiętać, że w przypadku innych technologii ilość zabiegów  wymaganych do osiągnięcia efektów jest nawet dwukrotnie lub trzykrotnie większa

Warto zaznaczyć, że w przypadku wcześniejszych laserów ilość zabiegów, którą należało wykonać sięgała nawet kilkunastu zabiegom.

Szczegóły zabiegu laserem pikosekundowym PicoSure:

Laser PicoSure łączy w sobie wszystkie dotychczasowe sukcesy laseroterapii w medycynie estetycznej. Kluczową cechą lasera jest ultra krótka wiązka światła laserowego, o czasie trwania w pikosekundach oraz niepowtarzalnej długości światła 755 nm, skutecznej w usuwaniu kolorów , które kiedyś były oporne na laserach neodymowo-yagowych. PicoSure działa precyzyjne, błyskawiczne i na konkretnie dobranych głębokościach.

Skrócony kontakt ze skórą zmniejsza  do minimum przegrzanie skóry osoby poddającej się zabiegowi, przez co jest metodą w pełni mało inwazyjną i bezpieczną.

Wiązka światła laserowego (pikosekundowa), pochłaniana jest przez  barwnik tatuażu lub zmianę pigmentacyjną. Zamienia się w energię kinetyczną, prowadząc do tzw „mikrowybuchu” barwnika.

Wysokie ciśnienie powstające podczas tego procesu rozbija cząstkę barwnika na mikroskopijnej wielkości. Nasz organizm jest w stanie samodzielnie i w krótkim czasie je usunąć. Precyzja i szybkość działania PicoSure powodują, że zabiegi wykonywane przy jego zastosowaniu są optymalnym rozwiązaniem dla komfortu pacjenta. Najważniejsze jest to, iż zabiegi PicoSure nie pozostawiają blizn pozabiegowych.

Efekty usunięcia tatuażu Laserem Picosure

Po zabiegu usunięcia tatuażu przy użyciu lasera PicoSure możecie Państwo spodziewać się wyjątkowego efektu. Tatuaż bez względu na jego wielkość, wiek i kolorystykę w zauważalny sposób zaczyna znikać pozostawiając tylko na krótki czas jaśniejszą plamę na skórze, której tolor jednak stopniowo wyrównuje się do naturalnego kolorytu skóry.
Ilość zabiegów potrzebnych dla uzyskania satysfakcjonującego efektu uzależniona jest od wielkości tatuażu oraz ilości pigmentu znajdującego się pod skórą.
Ilość koniecznych wizyt w celu usunięcia tatuażu możemy ustalić dopiero po wstępnym wywiadzie medycznym. Ilość ta zależna jest między innymi od głębokości tatuażu, jego wieku, ilości i rodzaju zastosowanych barwników. Na ogół jednak dla osiągnięcia oczekiwanego przez Pacjenta efektu wystarcza od trzech do sześciu sesji.
Warto jednak pamiętać, że w dotychczasowych metodach usuwania tatuaży występowała konieczność powtórzenia zabiegu nawet do kilkunastu razy. Natomiast w przypadku tatuaży kolorowych efekt całkowitego jego usunięcia bez pozostawienia blizn był w zasadzie niemożliwy.

Mocne strony zabiegu Picosure

Szybkość, skuteczność i precyzja
Tak krótki impuls energii pozwala na przeprowadzanie zabiegów cechujących się ogromną skutecznością, niezwykle szybkich i skracających do absolutnego minimum czas rekonwalescencji pozabiegowej. Dzięki niemu możemy pomóc Państwu w skutecznym i błyskawicznym usunięciu niechcianych tatuaży.

Bezpieczeństwo i komfort

Laser PicoSure, jak zgodnie przyznają eksperci medycyny estetycznej, jest milowym krokiem dla tej dziedziny – zapewnia pacjentowi pełne bezpieczeństwo przed poparzeniami, komfort w trakcie zabiegu, spektakularne efekty i szybki powrót do formy.

Skutki uboczne

Zabieg nie pozostawia żadnych blizn i znamion będących pozostałością  po tradycyjnych metodach usuwania tatuażu lub makijażu permanentnego.

Delikatny sposób na pierwsze oznaki starzenia

Pojawiające się nieubłaganie pierwsze zmarszczki wokół oczu, ust i drobne zmarszczki na twarzy, szyi oraz dekolcie to znak upływającego czasu. Wiele kobiet widząc je, sięga po tradycyjne metody usuwania zmarszczek – często na tym etapie zbyt inwazyjne i silne. Odkąd na rynku pojawiła się prawdziwa rewolucja w zakresie laseroterapii – laser PicoSure – pierwszych zmarszczek można pozbyć się delikatną i niezawodną metodą.

Nowatorstwo

PicoSure jest przełomowym urządzeniem, które rozpoczęło rewolucję laserów pikosekundowych. Zastosowanie po raz pierwszy w urządzeniu medycyny estetycznej nowatorskiej i całkowicie unikatowej technologii najkrótszego impulsu laserowego dało nową jakość w usuwaniu tatuażu, makijażu permanentnego czy zmarszczek.

Wskazania pozabiegowe:

Po zabiegu laserem Picosure skóra może by lekko zaczerwieniona oraz, może pojawić się obrzęk, co powinno ustąpić w krótkim czasie, zależne od indywidualnych uwarunkowań pacjenta. W czasie 2-3 dni po zabiegu usunięcia tatuażu obszar zabiegowy należy traktować delikatnie, i stosować zalecone przez dermatologa preparaty . W przypadku zabiegów odmładzających, nie ma okresu rekonwalescencji i pacjent może wrócić do codziennych czynności.

Zabieg Usuwania tatuażu laserem pikosekundowym wykonujemy Tesoro Clinic we Wrocławiu Serdecznie zapraszamy.

WSKAZANIA:

Usuwanie tatuaży (wszystkie kolory)
Redukcja przebarwień w tym melasma
Redukcja blizn potrądzikowych
Redukcja rozstępów
Resurfacing skóry bez okresu rekonwalescencji (odmładzanie)

PRZECIWWSKAZANIA:

ciąża i laktacja,
nowotwory,
przyjmowanie leków światłouczulająych,
świeża opalenizna,
przyjmowanie ziół światłoczułych ( nagietek, dziurawiec ),
infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze,
aktywna opryszczka,
cukrzyca,
epilepsja,
antybiotykoterapia.
ciężkie choroby dermatologiczne

Usuwanie tatuażu - mały do 25cm2 - czarny 300 zł
Usuwanie tatuażu - mały do 100cm2 - czarny 1300 zł
Usuwanie makijażu permanentnego – brwi 400 zł
tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni