Otoplastyka – chirurgiczna korekta uszu

Otoplastyka – Podstawowe informacje o zabiegu

Wskazania:  odstające uszy, rekonstrukcja płatka ucha po urazie, asymetria małżowin usznych

Czas zabiegu: 90-120 minut

Znieczulenie: miejscowe

Chirurgia plastyczna ucha

jest zabiegiem korygującym ucho zewnętrzne – jak na przykład odstające uszy lub asymetria małżowin usznych. Możliwe do osiągnięcia efekty są indywidualnie omawiane i planowane z każdym pacjentem.

W fazie planowania zabiegu na skórę nanoszona jest linia wzdłuż której wykonywane będą cięcia. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, podając cienką igłą zastrzyk który całkowicie znieczula okolice uszu. Przed zabiegiem możecie Państwo również otrzymać na czas zabiegu leki uspokajające. Po podaniu znieczulenia chirurg wykonuje nacięcie w tylnej części ucha odsłaniając chrząstkę. W przypadku zabiegu korygującego odstające uszy chrząstka jest składana, aby zmienić kształt ucha, zbliżając je do skóry głowy. Czasami chirurg przecina lub usuwa część chrząstki przed zaszyciem rany.

W dniach przed zabiegiem:

Możecie zostać poproszeni Państwo o zaprzestanie przyjmowania leków rozrzedzających krew, takich jak aspiryna, ibuprofen, naproksen, klopidogrel, warfaryna

Palenie może spowolnić proces gojenia, dlatego ważne jest aby przed zabiegiem operacyjnym nie palić papierosów przez około 7 dni.

Prosimy o poinformowanie o przeziębieniach, grypie, gorączce, opryszczce lub innej chorobie, która wystąpi przed zabiegiem.

W dniu zabiegu:

Zostaniecie Państwo poproszeni aby nic nie pić ani nie jeść przez kilka godzin przed operacją.

Po zabiegu:

Po zabiegu uszy są zakryte opatrunkiem z bandażem elastycznym który zdejmowany jest po upływie 48 godzin. W domu tkliwość i dyskomfort operowanej okolicy można kontrolować za pomocą leków przeciwbólowych – zazwyczaj wystarczające są leki bez recepty. Przez okres 2 do 3 tygodni, należy nosić na głowie elastyczną opaskę aby pomóc w prawidłowym gojeniu. Tkliwość małżowin oraz obrzęk ustępuje całkowicie po kilku tygodniach od zabiegu. Po wygojeniu niewielkie blizny pozostają ukryte w załamaniach za uszami.

Cennik

Otoplastyka - chirurgiczna korekta uszu od 3000

Newsletter

Chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o promocjach i nowościach?
Zapisz się do naszego newslettera!

Zgadzam się na otrzymywanie informacji, w tym w szczególności o nowych produktach, usługach, promocjach lub wydarzeniach wysyłanych przez TESORO CLINIC PIOTR KOTAPKA, 54-130 Wrocław, Szybowcowa 31 m. 2 na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej (e-mail) zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1219 z późn. zm.). Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.tesoroclinic.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez TESORO CLINIC PIOTR KOTAPKA, 54-130 Wrocław, Szybowcowa 31 m. 2 udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem piotr.kotapka@gmail.com, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni