Karisma

Wyjątkowy stymulator na bazie Rh kolagenu, kwasu hialuronowego oraz karboksymetylocelulozy.
Karisma efekty

Karisma – stymulator tkankowy Rh z kolagenem

Cena 1200zł jeden obszar zabiegowy – twarz, szyja, dekolt

Karisma to innowacyjny biostymulator tkankowy, preparat łączy w sobie:

 • Kolagen rekombinowany Łańcuch R-polipeptydu alpha-1
 • Kwas hialuronowy o wysokiej masie cząsteczkowej
 • Karboksymetylocelulozę

Preparat stanowi wyrób medyczny stosowany w klinice medycyny estetycznej w celu poprawy struktury i jędrności skóry twarzy, szyi oraz dekoltu.

Zabieg Karisma jest skutecznym rozwiązaniem proponowanym dla pacjentów, którym doskwierają typowe oznaki starzenia się skóry. Są to przede wszystkim utrata jędrności, elastyczności, zmarszczki oraz zmiany pigmentacyjne.

Innowacyjny preparat – Karisma

Karisma to wyrób medyczny III klasy, którego skuteczność wynika z najwyższej jakości składników.

Kolagen

Kolagen to główne białko zewnątrzkomórkowe tkanki łącznej i jest najobficiej występującym białkiem u ssaków. Podstawową strukturalną jednostką kolagenu jest tropokolagen, który składa się z potrójnej helisy pojedynczych lewostronnych łańcuchów polipeptydowych alpha 1 i alpha 2. Włókna tropokolagenu łączą się, tworząc fibryle kolagenowe. Kolagen w preparacie Karisma uzyskuje się z zastosowaniem innowacyjnej technologii z wykorzystaniem jedwabników, co zwiększa produkcję peptydu C prokolagenu typu I w fibroblastach. Ten typ peptydów ułatwia owijanie cząsteczek prokolagenu w konformację potrójnej helisy (superhelisy) w retikulum endoplazmatycznym.

W porównaniu z kolagenem zwierzęcym, kolagen zawarty w Karisma charakteryzuje się:

 • lepszą biofunkcjonalnością
 • szybszym gojeniem tkanek
 • doskonałą jednorodnością

Kolagen w preparacie jest nieimmunogenny, hipoalergiczny, nie jest chorobotwórczy i nie wywołuje reakcji na ciało obce.

Kwas hialuronowy w preparacie Karisma

Uczestniczy w tworzeniu dogodnego środowiska dla proliferacji i metabolizmu fibroblastów. Kwas hialuronowy obecny w preparacie Karisma ma wysoką masę cząsteczkową, która w rezultacie pozwala mu działać poprzez stymulację fizjologicznej produkcji białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Kwas hialuronowy wytwarzany w dużych ilościach w macierzy zewnątrzkomórkowej, tworząc optymalne mikrośrodowisko, stymuluje wzrost, proliferację i migrację fibroblastów, komórek śródbłonka, keratynocytów oraz promuje neoangiogenezę, zapewniając fundamentalny wkład w tworzenie macierzy zewnątrzkomórkowej przyspieszając procesy regeneracji.

Karboksymetyloceluloza – działanie przeciwstarzeniowe

Ma działanie zatrzymujące proces starzenia się skóry. Skutecznie hamuje enzym hialuronidazy i wspiera endogenny kwas hialuronowy. Dzięki temu skóra jest lepiej nawilżona.

Składniki zastosowane w preparacie Karisma wpływają na:

 • strukturę skóry
 • napięcie
 • jędrność

Przebieg zabiegu

Zabieg z wykorzystaniem preparatu Karisma należy do mało inwazyjnych. Preparat aplikujemy w miejscach, które ustalamy z pacjentem. Najczęściej stosuje się go w okolicy twarzy, szyi oraz dekoltu.

Przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest przeprowadzenie konsultacji lekarzem medycyny estetycznej. W trakcie konsultacji omówimy oczekiwania pacjenta wobec zabiegu. Przebadamy również stan skóry i przeprowadzimy odpowiednie testy skórne. Tym samym możemy wykluczyć ewentualne reakcje alergiczne. Zabieg z zastosowaniem preparatu Karisma jest stosunkowo krótki i bezbolesny, a także daje szybkie efekty w postaci poprawy jakości skóry. Po zabiegu należy pamiętać o unikaniu światła słonecznego oraz stosowaniu kremów ochronnych. Efektem aplikacji preparatu jest zwiększona produkcja kolagenu oraz kwasu hialuronowego. Wpływa to na poprawę struktury skóry, a także zwiększenie jej napięcia i jędrności.

Efekty zabiegu z użyciem preparatu Karisma

Wiesz już co wchodzi w skład preparatu, jakie technologie stosujemy oraz znasz przebieg zabiegu. Czas przyjrzeć się możliwościom jakie daje aplikacja tego innowacyjnego środka.

Wśród efektów można wymienić:

 • przywróconą jędrność
 • poprawa struktury skóry
 • lepiej widoczne kontury twarzy
 • napiętą skórę bez zwiotczeń
 • redukcję niedoskonałości

Skontaktuj się z nami, żeby umówić wizytę z doświadczonym lekarzem specjalizującym się w medycynie estetycznej. Wspólnie omówimy problem, przedyskutujemy możliwości i dobierzemy zabieg najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.

Zobacz efekty zabiegu

Poprawiona struktura, jędrność i efekt naturalnego odmłodzenia.
Stymulator karisma
Karisma biostymulator efekty

Przeciwskazania

 • Aktywne zakażenia miejsc zabiegowych
 • Stwierdzona cukrzyca
 • Aktywne choroby nowotworowe
 • Aktywne choroby autoimmunologiczne
 • Tendencje do powstawania bliznowców
 • Ciąża, okres karmienia piersią
tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni