Zabieg Twinlight

Czym jest zabieg Twinlight?

Odmładzanie laserowe Twinlight to znakomity wybór dla osób, które chcą odmłodzić i ujędrnić swoją skórę w sposób, który daje wyraźnie widoczne efekty już po pierwszym zabiegu. Podczas tej terapii, lekarz wykorzystują dwa nowoczesne lasery systemu FOTONA: neodymowo-yagowy (Nd:YAG) o długości fali świetlnej 1064 nm i erbowo-yagowy (Er:YAG) o długiej fali 2940 nm. Lasery te oddziałowują na skórę różnymi technikami, a ich charakterystyczne sposoby działania nawzajem się uzupełniają. Dzięki temu skóra poddawana zabiegowi przeprowadzanemu za pomocą tego nowoczesnego duetu laserowego odmładzana jest kompleksowo, a osiągane efekty dorównują tym, jakie można otrzymać po dłuższych terapiach przeprowadzanych innymi laserami.

Jak przebiega zabieg

Zabieg Twlight skałada się z dwóch etapów przeprowadzanych dwoma różnymi laserami. Do pierwszego etapu, którego głównym celem jest zwiększanie jędrności skóry, wykorzystuje się laser neodymowo-yagowy. Używając go lekarz wytwarza w głębokich (głębszych niż w przypadku innych laserów) warstwach skóry siateczki mikroskopijnych uszkodzeń. Zdrowa skóra nagromadzona w okół uszkodzeń reaguje na nie uruchamiając intensywne procesy regeneracyjne, dzięki którym dochodzi do przebudowy skóry. Co więcej, ciepło związane z pracą związki lasera wpływa dobroczynnie na poluzowane włókna kolagenowe, jednocześnie aktywując fibroblasty do wytwarzania świeżych podporowych tkanek skórnych.

Podczas etapu drugiego do gry wchodzi laser erbowo-yagowy. Cel: peeling laserowy przebudowujący w błyskawicznym tempie powierzchnię skóry. Lekarz przeprowadzający zabieg dokonuje tego poprzez złuszczanie naskórka oraz pobudzanie tkanek do odnowy zasobów kolagenu. Dodatkowo laser od razu odparowuje wszelkie uszkodzone tkanki, dzięki czemu procesy gojące zachodzą znacznie szybciej. Efektem jest likwidacja przebarwień, poprawienie kolorytu skóry, wygładzanie zmarszczek powierzchniowych oraz redukcja blizn. Warto zaznaczyć, że osiągany efekt liftingu dodatkowo wspomagany jest przez rezultaty poprzedniej części zabiegu, przeprowadzanej laserem laser neodymowo-yagowym.

Obie części zabiegu są bezbolesne. Podczas pierwszego etapu może pojawić się wrażenie niedokuczliwego ciepła. W drugiej części zaś praca lekarza wspomagana jest przez specjalną dyszę chłodzącą, stanowiącą integralną część zestawu laserowego, która zapewnia Pacjentowi komfort.

Jak się przygotować?

Na tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować z wszelkich zabiegów polegających na złuszczaniu skóry. Co więcej, przez 4 tygodnie przed zabiegiem należy również unikać opalania się zarówno na słońcu jak i solarium. Do poprawnego przeprowadzenia zabiegu laserowego niezbędna jest też czysta skóra, zatem przed udaniem się do gabinetu należy zmyć z niej wszystkie kosmetyki.

Ze względów zdrowotnych konieczne jest też odstawienie leków fotouczulających, sterydów oraz antykoagulantów na tydzień przed peelingiem.

Po zabiegu

Przez maksymalnie tydzień po zabiegu należy spodziewać się efektów pozabiegowych. Są to zaczerwienienia, napięcie naskórka oraz jego złuszczanie. To naturalne procesy, których nie należy w żadnym wypadku wspomagać żadnymi kosmetykami. Podczas rekonwalescencji skórę należy nawilżać, można również używać kosmeceutyków regeneracyjnych, zalecanych po zabiegach laserowych.

Przez 4 tygodnie po zabiegu należy zrezygnować z kąpieli słonecznych, a w przypadku zabiegów przeprowadzanych na twarzy należy stosować kremy przeciwsłoneczne z wysokim filtrem. Przez dwa trzeba również unikać sauny oraz gorących kąpieli. Po zabiegu należy również umówić się na wizytę kontrolną.

Pierwsze pozytywne efekty widać już po wyjściu z gabinetu. To jednak dopiero początek – zmiany skórne zachodzą jeszcze przez okres od 4 tygodni do 6 miesięcy. By natomiast w pełni wykorzystać moc laserowej terapii Twinlight, najlepiej odbyć serię od 2 do 5 zabiegów, w zależności od indywidualnych potrzeb naszej skóry.

Wskazania do zabiegu

Zabieg Twinlight polecamy każdemu, kto chce szybko i efektownie odmłodzić swoją skórę. Szczególnie zaś zalecamy go osobom, które chcą:

 • Poprawić owal twarzy
 • Zlikwidować przebarwienia i zredukować nierównomierny koloryt skóry
 • Pozbyć się rozszerzonych porów
 • Zniwelować wiotkość skóry
 • Poprawić ziemistą cerę

Przeciwskazania do zabiegu

Ze względów zdrowotnych zabiegu powinny unikać:

 • Kobiety w ciąży
 • Osoby posiadające opaleniznę
 • Osoby cierpiące z powodu epilepsji, cukrzycy oraz niektórych zmian wirusowych
 • Osoby cierpiące z powodu chorób skóry takich jak łuszczyca czy trądzik różowaty
 • Osoby posiadające rozrusznik
 • Osoby z zaburzeniami krzepnięcia krwi
 • Osoby z nadciśnieniem bądź nieregulowaną cukrzycą
 • Osoby będące nosicielami wirusa HIV oraz AIDS
 • Osoby z żółtaczką typu B oraz C

Newsletter

Chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o promocjach i nowościach?
Zapisz się do naszego newslettera!

Zgadzam się na otrzymywanie informacji, w tym w szczególności o nowych produktach, usługach, promocjach lub wydarzeniach wysyłanych przez TESORO CLINIC PIOTR KOTAPKA, 54-130 Wrocław, Szybowcowa 31 m. 2 na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej (e-mail) zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1219 z późn. zm.). Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.tesoroclinic.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez TESORO CLINIC PIOTR KOTAPKA, 54-130 Wrocław, Szybowcowa 31 m. 2 udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem piotr.kotapka@gmail.com, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Możesz korzystać z usług kliniki
bez angażowania z góry środków własnych!

mediraty

WSZYSTKIE ZABIEGI MOŻESZ
SPŁACIĆ W RATACH!

WIĘCEJ INFORMACJI O RATACH
tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni