Na czym polega zabieg Zafirro?

Na czym polega zabieg Zafirro?

Laser Zafirro to ostatnimi czasy zabieg, na który bardzo chętnie decydują się klientki salonów urody. Dlaczego jest tak bardzo pożądany? Oczywiście przez swoją wysoką skuteczność. Skóra twarzy po zabiegu wydaje się być młodsza i jędrniejsza. Co ciekawe, zabieg jest kompletnie bezbolesny, co w przypadku zabiegów jest raczej rzadkością! Dodatkowo laser nie uszkadza skóry i bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności a produkcja kolagenu utrzymuje się przez kilka miesięcy. Jest to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnie do tego celu skonstruowanej maszyny. Na czym polega? Klientka musi położyć się na łóżku. Specjalista rozprowadza na jej twarzy specjalny żel chłodzący. Następnie przy pomocy głowicy urządzenia Zafirro dotyka twarz klientki w różnych punktach. System chłodzenia schładza skórę na powierzchni, a urządzenie w jej głąb wysyła impuls o wysokiej temperaturze by pobudzić tkanki do pracy. Odczucia podczas zabiegu są porównywalne do przyłożenia dłoni do kubka z ciepłą herbatą. Najlepsze efekty uzyskuje się na większej mocy dlatego ważne jest by specjalista dobrał odpowiednie parametry. Po zakończonym zabiegu z twarzy klientki zmywany jest żel. Widać pierwsze efekty poprawy stanu skóry: jest jędrniejsza, bardziej napięta. Jednak największy efekt pojawia się po około 3 miesiącach. Komórki skóry – fibroblasty – zostają pobudzone do produkcji kolagenu i wytwarzają go przez kilka miesięcy po zabiegu, co daje efekt podniesienia opadających policzków, oraz spłycenia bruzd i zmarszczek.

Jak działa Zafirro?

Laser Zafirro służy do termoliftingu skóry za pomocą podczerwonego światła IR.  Urządzenie podgrzewa włókna kolagenowe ukryte głęboko w skórze. Dzięki temu obkurczają się one i wracają do swoich pierwotnych rozmiarów. Skóra naciąga się i staje się jędrna, zaczyna wyglądać młodziej i zdrowiej. Jest też bardziej elastyczna. Jednak zabieg pobudza też fibroblasty, które są odpowiedziane za produkcję nowego kolagenu. To jednak proces długotrwały, dlatego też  najlepsze efekty po zabiegu widać od 3go miesiąca po nim.  Widać  też spłycenie zmarszczek, a także podciągnięcie się skóry na kościach policzkowych. Zabieg przynosi więc spektakularne efekty bez potrzeby użycia igły. W dzień zabiegu należy unikać solarium i sauny, jednak nic nie stoi na przeszkodzie my zrobić makijaż i wrócić do normalnego trybu życia.

tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni