Blog

 

Depilacja laserowa. Czy warto?
Depilacja laserowa. Czy warto?

W ostatnich latach bardzo dużo mówi się o laserowej depilacji ciała. Coraz więcej kobiet decyduje się na serię zabiegów z użyciem lasera w gabinecie medycyny estetycznej, zamiast co kilka tygodni zapisywać się na usuwanie zbędnego owłosienia przy pomocy wosku lub pasty cukrowej. Niektóre panie narzekają, że zabiegi laserowe są drogie i dlatego nigdy się na taką wizytę nie umówią. Warto przyjrzeć się temu tematowi bliżej.

Czytaj więcej
Depilacja laserowa. Przed i po
Depilacja laserowa. Przed i po

Depilacja laserowa staje się coraz bardziej populara. I nic w tym dziwnego: seria zabiegów pozwala zapomnieć o niechcianym owłosieniu na długi czas. Zanim wybierzemy się na zabieg, warto dowiedzieć się, jak należy się do niego odpowiednio przygotować i jak zadbać o skórę po wizycie w salonie.

Czytaj więcej
Kriolipoliza. Bezpieczne odchudzanie
Kriolipoliza. Bezpieczne odchudzanie

Wiele osób trafia do gabinetów medycyny estetycznej, szukając pomocy przy pobyciu się kilku nadmiarowych kilogramów. Do niedawna najskuteczniejszą metodą w usuwaniu tłuszczu było jego odsysanie. Jest to jednak dość skomplikowany, inwazyjny i niebezpieczny zabieg. Obecnie coraz popularniejsza staję się kriolipoliza, polegająca zamrażaniu tłuszczu, bez potrzeby przeprowadzania operacji.

Czytaj więcej
Co warto wiedzieć o usuwaniu pieprzyków?
Co warto wiedzieć o usuwaniu pieprzyków?

Piegi, które pojawiają się na twarzach wielu osób w lecie, są niewątpliwie urocze. Odejmują lat, dodają twarzy dziecięcej radości. Piegi jednak znikają wraz z nadejściem jesieni i przestają być problemem nawet dla tych, którzy za nimi nie przepadają. Gorszym problemem są pieprzyki. Wiele osób uważa, że nie powinno się ich usuwać, gdyż są ich znakiem rozpoznawczym. Inni z kolei twierdzą, że szpecą i marzą o pozbyciu się ich. Co warto wiedzieć o usuwaniu pieprzyków?

Czytaj więcej
Medycyna estetyczna. Czy wymaga użycia skalpela?
Medycyna estetyczna. Czy wymaga użycia skalpela?

„Jak Cię widzą, tak Cię piszą” – to stare powiedzenie jest aktualne po dziś dzień. Dlatego też większość z nas dąży do tego, by wyglądać dobrze. Chętnie chodzimy do fryzjera, dbamy o cerę i poprawiamy mankamenty urody. Wiele osób zabiegi medycyny estetycznej kojarzy z użyciem skalpela i skomplikowanymi operacjami. Jest to błąd. Operacje poprawiające urodę to chirurgia plastyczna, która bardzo ingeruje w organizm i jest ryzykowna dla zdrowia. Medycyna estetyczna z kolei to zabiegi mające na celu „zatrzymanie czasu”, lecz są one praktycznie bezinwazyjne i o wiele bezpieczniejsze.

Czytaj więcej
tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213