Jak usunąć blizny po trądziku?

Znaczna większość osób, która – szczególnie w wieku nastoletnim – zmaga się z cerą trądzikową, później musi zmierzyć się z kolejnym problemem, którym są powstałe na skórze blizny. Czasem pojawiają się w wyniku nieodpowiedniego dbania o krostki, a niekiedy są efektem predyspozycji genetycznych i mamy na ich powstawanie naprawdę niewielki wpływ. Niezależnie od bezpośredniej przyczyny każdy prędzej czy później zadaje pytanie: jak usunąć blizny po pryszczach? Nierówne pozostałości po wypryskach mogą być nieestetyczne, utrudniać pielęgnację cery i powodować dyskomfort, dlatego warto znaleźć na nie sprawdzone i skuteczne rozwiązanie.

Jak usunąć blizny po trądziku? Lista rozwiązań

Domowe sposoby

Najłatwiejszym, dostępnym od ręki sposobem jest korzystanie z domowych metod pielęgnacji skóry twarzy. Stosowanie naturalnie nawilżających i wspomagających regenerację preparatów to dobry sposób na chwilowe wyrównanie kolorytu cery oraz wygładzenie jej, należy jednak mieć na uwadze, że nie są one w stanie całkowicie usunąć blizn. Olejki roślinne, sok z aloesu czy wyciąg z zielonej herbaty zapewnią chwilowe ukojenie i odświeżenie, jednak efekty szybko ulotnią się wraz z zaprzestaniem stosowania, najczęściej już po około dobie.

Dedykowane kosmetyki

Innym sposobem na zmniejszenie widoczności blizn po trądziku jest używanie kosmetyków, które są specjalnie przeznaczone do pielęgnacji blizn. Tak jak kremy na rozstępy, kosmetyki te nawilżają cerę i przyspieszają regenerację skóry, ułatwiając produkcję kolagenu oraz wygładzenie nierówności. Taka kuracja może sprawdzić się wtedy, gdy blizny są jeszcze świeże, wciąż w fazie gojenia – wówczas dzięki odpowiedniemu doborowi kosmetyków można zapobiec ich pogłębianiu się.

jak usunąć blizny po trądziku

Regularny peeling

W regenerowaniu powstałych blizn skuteczny będzie regularny peeling, stosowany około raz w tygodniu. Choć w wciąż popularniejsza jest opcja mechaniczna (drobne granulki pocierane między palcami a twarzą), to coraz częściej już nie tylko u kosmetyczki lub w zaufanym gabinecie dermatologicznym, lecz także w drogeriach i aptekach znajdziesz peeling chemiczny, np. enzymatyczny. Regularna wymiana naskórka zapobiega powstawaniu grubych, widocznych blizn – podobnie jednak jak kosmetyki do blizn, ta metoda najlepiej sprawdzi się w trakcie gojenia, na młode blizny.

Laseroterapia

Zastanawiając się, jak usunąć blizny potrądzikowe, warto dowiedzieć się więcej o działaniu laseroterapii. Usuwanie blizn potrądzikowych laserem to najskuteczniejsza obecnie znana metoda, która przynosi trwały efekt – raz usunięte blizny nie pojawiają się ponownie. Z laserowego leczenia blizn potrądzikowych nie mogą skorzystać osoby, których blizny jeszcze się goją, ponieważ do zabiegu kwalifikuje się tylko nieuszkodzona skóra. Natomiast w przypadku zdrowych, wygojonych zmian, zabieg laserem – czasem to jedna, czasem kilka sesji – przynosi wyraźne efekty.

 

usuwanie blizn potrądzikowych laser co2

Skuteczna i bezbolesna metoda usuwania blizn potrądzikowych

Jak usunąć blizny potrądzikowe? Najlepiej szybko i na zawsze. Taki efekt można uzyskać jedynie decydując się na zabieg z użyciem lasera, czyli laserowe leczenie blizn potrądzikowych. Dlaczego to tak skuteczna i szeroko polecana metoda? Laser, którego wiązka wnika do wnętrza skóry, niszczy strukturę blizny i umożliwia przebudowanie jej z użyciem nowych, mocniejszych włókien kolagenowych. Laser frakcyjny CO2 pozwala uzyskać efekt wzmożonej produkcji kolagenu nawet na 12 miesięcy, dzięki czemu na długo po wykonaniu zabiegu skóra zachowa wyjątkową elastyczność. Dodatkową zaletą usuwania blizn z twarzy laserem jest obowiązkowa uprzednia konsultacja z lekarzem – doświadczony specjalista oceni stan Twojej skóry i dobierze indywidualny program leczenia, a nie będziesz musiał dobierać specyfików na własną rękę.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej kliniki medycyny estetyczniej we Wrocławiu i umówienia się na skuteczny zabieg usuwania blizn po trądziku.

 

 

tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni