Medycyna estetyczna. Czy wymaga użycia skalpela?

„Jak Cię widzą, tak Cię piszą” – to stare powiedzenie jest aktualne po dziś dzień. Dlatego też większość z nas dąży do tego, by wyglądać dobrze. Chętnie chodzimy do fryzjera, dbamy o cerę i poprawiamy mankamenty urody. Wiele osób zabiegi medycyny estetycznej kojarzy z użyciem skalpela i skomplikowanymi operacjami. Jest to błąd. Operacje poprawiające urodę to chirurgia plastyczna, która bardzo ingeruje w organizm i jest ryzykowna dla zdrowia. Medycyna estetyczna z kolei to zabiegi mające na celu „zatrzymanie czasu”, lecz są one praktycznie bezinwazyjne i o wiele bezpieczniejsze.

Zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej są dla pacjenta o wiele zdrowsze. Nie wymagają podawania narkozy ani warunków szpitalnych. Medycyna estetyczna to szereg zabiegów, które w pierwszej kolejności mają za zadanie niedopuszczenie do szybkiego starzenia się ciała, a dopiero na drugim miejscu stawia się rekonstrukcję.  Zabiegi medycyny estetycznej poprawiają jakość życia pacjentów i ich pewność siebie. Dzięki nim mogą oni likwidować zmarszczki, usuwać blizny, pieprzyki i przebarwienia, korygować kształt ust, kości policzkowych, a nawet walczyć z otyłością, cellulitem czy rozstępami. Bardziej zaawansowane zabiegi ingerują w głębsze partie skóry, jednak w dalszym ciągu pozostają małoinwazyjne. Najprościej mówiąc, medycyna estetyczna jest rozwiązaniem ulokowanym pomiędzy tradycyjną kosmetologią a operacjami plastycznymi.

Narzędzia medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna wykorzystuje szereg różnych metod oddziaływania na ciało, dzięki którym można uzyskać pożądany efekt. W drodze do piękna wykorzystywane są między innymi lasery, fale radiowe, podciśnienie, kriolipoliza, a nawet zabiegi biostymulacyjne. Medycyna estetyczna obejmuje także peelingi, masaże oraz nakłuwanie. Najpopularniejsze zabiegi to te, związane z podawaniem wypełniaczy (kwasu hialuronowego) i toksyny botulinowej, czyli znanego wszystkim botoksu. Dzięki nim nie tylko można poprawić wygląd ciała, ale również leczyć nadpotliwość, poprawić kondycję włosów czy wyleczyć trądzik.

tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni