Co warto wiedzieć o usuwaniu pieprzyków?

Piegi, które pojawiają się na twarzach wielu osób w lecie, są niewątpliwie urocze. Odejmują lat, dodają twarzy dziecięcej radości. Piegi jednak znikają wraz z nadejściem jesieni i przestają być problemem nawet dla tych, którzy za nimi nie przepadają. Gorszym problemem są pieprzyki. Wiele osób uważa, że nie powinno się ich usuwać, gdyż są ich znakiem rozpoznawczym. Inni z kolei twierdzą, że szpecą i marzą o pozbyciu się ich. Co warto wiedzieć o usuwaniu pieprzyków?

Nie tylko uroda

To, czy komuś pieprzyk się podoba, czy nie, jest tylko kwestią gustu i indywidualnego poczucia estetyki. Jednak pieprzyki mogą być groźne dla zdrowia. Okazało się bowiem, że części z nich ma tendencje do zmian nowotworowych. Wbrew pozorom nie  zawsze są to największe, odstające od skóry pieprzyki, które wyglądają niepokojąco. Czasami groźniejsze mogą te małe, „rozlewające się” po skórze. Osoby, które mają tendencje do pieprzyków, powinny chociaż raz w życiu wybrać się do dermatologa, by ocenił on, które z nich należy kontrolować, a które są całkowicie niegroźne. Jeśli któreś z nich wyglądają niepokojąco, lekarz zazwyczaj zaleca usuwanie pieprzyków. Trwa ono dosłownie kilka minut i jest całkowicie bezbolesne.

Dbajmy o pieprzyki!

O pieprzyki należy dbać. Zwłaszcza o te, które występują w newralgicznych miejscach. Panowie, którzy posiadają pieprzyki na twarzy i zdarzyło im się zaciąć je podczas golenia, zdecydowanie powinni zlecić ich usunięcie, aby nie dopuszczać do takich sytuacji. Podobnie panie, którym np. ramiączko od stanika obciera i podrażnia pieprzyk, powinny go usunąć. Każdy pieprzyk powinien być obejrzany przed zabiegiem przez lekarza dermatologa, który oceni jego stan i powie, ile skóry wokół niego powinno się usunąć, aby nie doszło do zmian nowotworowych. Podczas opalania się zawsze powinniśmy używać kremów z wysokim filtrem, a osoby z niepokojącymi pieprzykami dodatkowo zabezpieczać je grubszą warstwą kremu, plastrem lub liściem. Pamiętajmy, aby nie przesadzać z czasem spędzanym na słońcu.

tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni