Kriolipoliza. Bezpieczne odchudzanie

Wiele osób trafia do gabinetów medycyny estetycznej, szukając pomocy przy pobyciu się kilku nadmiarowych kilogramów. Do niedawna najskuteczniejszą metodą w usuwaniu tłuszczu było jego odsysanie. Jest to jednak dość skomplikowany, inwazyjny i niebezpieczny zabieg. Obecnie coraz popularniejsza staję się kriolipoliza, polegająca zamrażaniu tłuszczu, bez potrzeby przeprowadzania operacji.

Krilipoliza. Na czym polega?

Komórki tłuszczowe znajdujące się w tkance podskórnej składają się nasyconych kwasów tłuszczowych. Nie są one odporne na działanie niskich temperatur, w przeciwieństwie do narządów i naczyń krwionośnych znajdujących się w ich sąsiedztwie. Komórki tłuszczowe giną już w temperaturze +5oC, jednak przy dużej otyłości stosuje się jeszcze niższe temperatury. Komórki poddawane są mrożeniu seriami. Te obumarłe organizm wydala w zwykłym procesie metabolicznym. Pojedynczy zabieg dotyczy jednej, konkretnej partii ciała i trwa około godziny. Polega na przykładaniu aplikatora, który zasysa fałdę skóry. Aplikator pobiera ciepło z tkanki tłuszczowej, a komórki zaczynają obumierać. Zabieg jest bezbolesny, jednak zasysanie może pozostawiać niewielkie siniaki lub zaczerwienienia. Efekty zabiegu widać po 2-4 miesiącach.

Przeciwskazania

Chociaż nowoczesna kriolipoliza jest zabiegiem bezpiecznym i pozwala na natychmiastowy powrót do codziennych obowiązków, wymaga ona sporej sprawności od wątroby, która musi poradzić sobie z metabolizmem. Dlatego z zabiegu powinny zrezygnować osoby, które mają z nią problem. Na kriolipolizę nie mogą też zapisywać się panie w ciąży lub karmiące piersią. Przeciwskazaniem do zabiegu jest także choroba Raynauda, krioglobulinemia, hipoproteinemia i rozrusznik serca. Zabiegu nie wykonuje się dzieciom, seniorom z cukrzycą, osobom o niskim ciśnieniu  i źle reagującym na zimno. Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, nie wymaga on też podawania narkozy. Zabieg kriolipolizy dostępny jest zazwyczaj w dobrych klinikach medycyny estetycznej.

tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni