Depilacja laserowa. Przed i po

Depilacja laserowa staje się coraz bardziej populara. I nic w tym dziwnego: seria zabiegów pozwala zapomnieć o niechcianym owłosieniu na długi czas. Zanim wybierzemy się na zabieg, warto dowiedzieć się, jak należy się do niego odpowiednio przygotować i jak zadbać o skórę po wizycie w salonie.

Przygotowanie do zabiegu

Depilacja laserowa polega na krótkotrwałym podgrzaniu włosków skupioną wiązką światła. Laser do depilacji precyzyjnie podgrzewa włoski, nie nagrzewając jednak równie mocno skóry w ich okolicy. To sprawia, że jest ona całkowicie bezpieczna. Aby laser precyzyjnie wykonał swoje zadanie, włos musi jak najmocniej odróżniać się od skóry. A to oznacza, że powinna być ona blada i zawierać o wiele mniej melatoniny, niż włos. Dlatego przed zabiegiem zakazane jest opalanie się, co najmniej przez trzy tygodnie. Zakaz dotyczy zarówno kąpieli słonecznych, jak i pobytów w solarium czy używania samoopalaczy. Przed zabiegiem nie powinno się również usuwać włosków mechanicznie (np. depilatorem lub woskiem). Depilacja laserowa jest najskuteczniejsza wtedy, gdy włoski zgoli się na dzień lub dwa przed zabiegiem, tak, aby lekko wystawały tuż nad skórę. Laser może powodować delikatny dyskomfort, zwłaszcza we wrażliwych okolicach. Niektórzy klienci decydują się na posmarowanie skóry na godzinę przed zabiegiem kremem znieczulającym.

Po zabiegu

Zbieg depilacji laserowej nie wiąże się z żadnymi większymi skutkami ubocznymi. Po zabiegu w dalszym ciągu należy unikać opalania, przez kolejnych kilka tygodni. Jest bardzo istotne zwłaszcza wtedy, gdy planujemy powtórzyć zabieg (zazwyczaj konieczne są 4 zabiegi). W zależności od depilowanej części ciała powtarza się je co 4-6 tygodni. Skóra może być po zabiegu zaczerwieniona. Nie należy się tym jednak zbytnio przejmować – zaczerwienienie znika samo po kilku godzinach. Powinno się unikać aplikacji kosmetyków na bazie spirytusu, a także wizyt na basenie i saunie. Nie wolno używać kosmetyków złuszczających i leków światłoczułych przez minimum 14 dni po zabiegu.

tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni