Usuwanie kurzajek – co warto wiedzieć?

Kurzajki to niewielkie narośla o szarawym zabarwieniu i kalafiorowatym kształcie pojawiające się na skórze różnych części ciała pojedynczo lub w większej liczbie. Jest to wirusowa choroba skórna, którą można zarazić się od innych osób szczególnie wtedy, gdy nasz organizm ma obniżoną odporność. Jednak po zakażeniu schorzenie rozwija się bardzo powoli i zwykle dopiero po kilku miesiącach zmiana chorobowa zaczyna być widoczna gołym okiem. Wtedy często próbujemy leczyć się domowymi sposobami poprzez nacieranie kurzajki lub obkładanie jej różnymi specyfikami domowej roboty. Jednak zgodnie z tym, co mówią naukowcy, metody te nie są skuteczne i nie pomagają w walce z pojawiającymi się zmianami skórnymi. Dodatkowo kurzajki są bardzo zaraźliwe i niechcący możemy doprowadzić do ich większego rozprzestrzenienia się. Dlatego w przypadku tego schorzenia najlepiej wybrać się do lekarza, który przepisze nam specjalistyczne preparaty lub zaleci zabieg laserowy pozwalający na pozbycie się problemu w szybki sposób.

 

Laserem w kurzajki

Nowoczesnym i szybkim sposobem na usunięcie kurzajek jest użycie lasera dostępnego w wielu klinikach zajmujących się wykonywaniem zabiegów z dziedziny dermatologii i medycyny estetycznej. Zabieg laserowy przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa żadnego bólu. Energia lasera zostaje precyzyjnie skierowana w jeden punkt i dzięki temu może doprowadzić do zniszczenia brodawki bez uszkadzania tkanek znajdujących się w jej otoczeniu. Często wystarczy już jedna wizyta w gabinecie medycyny estetycznej, aby pozbyć się problemu. Jedynie w przypadku głębszych kurzajek konieczne może okazać się powtórzenie zabiegu po kilku tygodniach.

Laser nie tworzy żadnych ran wokół kurzajki, bo działa bardzo precyzyjnie, dlatego gojenie się skóry po zabiegu trwa krótko i nie ma ryzyka pojawienia się blizny. Dzięki temu pacjent może bardzo szybko cieszyć się zdrową skórą, z której wyeliminowano wszystkie zmiany chorobotwórcze.

tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni