Depilacja laserowa. Czy warto?

W ostatnich latach bardzo dużo mówi się o laserowej depilacji ciała. Coraz więcej kobiet decyduje się na serię zabiegów z użyciem lasera w gabinecie medycyny estetycznej, zamiast co kilka tygodni zapisywać się na usuwanie zbędnego owłosienia przy pomocy wosku lub pasty cukrowej. Niektóre panie narzekają, że zabiegi laserowe są drogie i dlatego nigdy się na taką wizytę nie umówią. Warto przyjrzeć się temu tematowi bliżej.

Drogo. Na pewno?

Zabieg depilacji laserem kosztuje kilkaset złotych, w zależności od części ciała, z której chcemy się pozbyć włosków. Aby był on skuteczny, trzeba go powtórzyć co 4-6 tygodni. Wymagane jest od 3 do 6 zabiegów. Może więc wydawać się, że depilacja laserowa to zabieg tylko dla kobiet bardzo dobrze usytuowanych. Czy jednak na pewno? Wiele pań regularnie depiluje się woskiem lub pastą cukrową. W tym wypadku zabieg kosztuje około kilkudziesięciu złotych i wystarcza na około 4 tygodnie. Po tym czasie należy go systematycznie powtarzać, gdyż włoski odrastają. Jeśli więc policzymy roczne wydatki na depilację woskiem okaże się, że kwota za laser wcale nie jest wygórowana. Depilacja laserowa usuwa jednak włoski na stałe. Oznacza to, że po serii zabiegów możemy już całkiem zapomnieć o odrastających włoskach. Jak to możliwe?

Skuteczna walka z owłosieniem

Laser skutecznie niszczy owłosienie. To skupiona wiązka światła o temperaturze nawet 70 stopni, która uderza w cebulkę włosa, nagrzewa ją i niszczy. Co ważne, skora wokół niego pozostaje nietknięta. Po zabiegu depilowane miejsce może być nieco zaczerwienione, jednak zaczerwienienie znika już po paru godzinach. Co warto jeszcze warto wiedzieć o depilacji laserowej? Należy unikać opalania zarówno przed nią, jak i po zabiegu. Blada skóra zawiera mniej melatoniny niż opalona, dlatego działanie lasera jest dla niej nieszkodliwe. Do zabiegu należy się odpowiednio przygotować. Aby był skuteczny, należy na dzień przed nim zgolić włoski po to, by w dniu zabiegu delikatnie wystawały ponad skórę.

tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni