Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna obejmuje zabiegi medyczne, które z jednej strony poprawiają estetykę zewnętrznych narządów płciowych kobiety, a z drugiej nadają nową wartość ich funkcji seksualnej. Wbrew pozorom zabiegi ginekologii estetycznej nie są zbędnym kaprysem – znacząco polepszają komfort psychiczny i pomagają zwalczyć kompleksy. Rewitalizacja okolic intymnych przeznaczona jest dla kobiet, zmagających się z problemami menopauzy, nietrzymaniem moczu lub bolesnymi bliznami i zrostami krocza po porodzie. Sprawdźmy, jakie konkretnie zabiegi oferuje ginekologia estetyczna?

 

Plastyka warg sromowych i lifting pochwy

Do zabiegów ginekologii estetycznej kwalifikują się kobiety, których wargi sromowe są asymetryczne lub uległy deformacji po porodzie. Przerośnięte wargi sromowe mogą utrudniać współżycie, a nawet stanowić przeszkodzę w codziennym funkcjonowaniu. Zmiany w anatomii pochwy zachodzą także w okresie menopauzy, prowadząc do zespołu rozluźnienia pochwy. Traci ona wówczas swoją elastyczność, co negatywnie wpływa na odczuwanie przyjemności ze współżycia. Rozwiązaniem tych problemów jest laserowe obkurczanie pochwy, pobudzające produkcję kolagenu. Zabieg jest nieinwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji. Zastosować można również mezoterapię, która nie tylko ujędrnia ścianki pochwy, ale również przyczynia się do prawidłowego nawilżenia miejsc intymnych. Polega na wprowadzeniu preparatu leczniczego pod śluzówkę pochwy.

Popularne zabiegi ginekologii estetycznej to również lifting pochwy, wykonywany przy użyciu specjalistycznych nici. Zazwyczaj wykonywany jest u kobiet, które po porodzie mają problem ze zbyt szerokim wejściem do pochwy. Popularnym zabiegiem jest także waginoplastyka, przywracająca kształt pochwy sprzed porodu. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest również labioplasytka, która polega na zmniejszeniu warg sromowych. Wargi sromowe można również powiększyć, wykorzystując tkankę tłuszczową lub kwas hialuronowy. Kobiety mogą się dodatkowo zdecydować na liporedukcję, czyli usunięcie nadmiaru tkani tłuszczowej ze wzgórka łonowego oraz odtworzenie lub usunięcie błony dziewiczej.

 

Powiększenie punktu G i plastyka łechtaczki

Ginekologia estetyczna oferuje zabiegi, poprawiające satysfakcję z życia seksualnego, jak powiększenie punktu G. Punkt G to najbardziej erogenne miejsce na ciele kobiety. Można go powiększyć za pomocą kwasu hialuronowego, przy czym sam zabieg jest krótki i bezbolesny. Przyczynia się do zwiększenia doznań seksualnych podczas stosunku. Zabieg można wykonać w gabinecie medycyny estetycznej pod znieczuleniem miejscowym. Kwas hialuronowy wstrzykuje się w ściankę pochwy, około 4-5 cm od jej wejścia. Efekt utrzymuje się nawet do dwóch lat. Na poprawę życia seksualnego może również wpłynąć plastyka łechtaczki, czyli zabieg clitoplastyki. Polega na redukcji fałdu skóry, który otacza łechtaczkę, co częściowo lub całkowicie ją odkrywa.

tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni