Remedium na słabe i wypadające włosy. Osocze bogatopłytkowe!

Prawdopodobnie większość z nas słyszała o tzw. wampirzym liftingu. To zabieg, w którym pobiera się od klienta krew, następnie odwirowuje z niej osocze i podczas mezoterapii podaje do skóry. Osocze pobudza skórę i zaczyna ona intensywnie produkować kolagen oraz namnażać komórki macierzyste. Osocze jest najbardziej naturalną substancją dla danego organizmu, dlatego właśnie jest tak skuteczne, jeśli chodzi o uzyskanie młodszego wyglądu. Niewiele osób jednak wie, że osocze bogatopłytkowe przynosi równie spektakularne efekty, jeśli chodzi o wzmocnienie włosów i walkę z łysieniem.

Osocze na skórę głowy

Osocze bogatopłytkowe podane do skóry głowy pobudza cebulki do wytwarzania nowych włosów. Dzięki niemu wyrastają nowe i mocniejsze włosy. Wyrasta ich też dużo więcej niż wcześniej, z jednej bowiem cebulki po zabiegu zaczyna wyrastać więcej niż jeden włos. W efekcie zabieg powstrzymuje wypadanie włosów, hamuje proces łysienia i sprawia, że włosów jest widocznie więcej. Są one mocniejsze i mniej podatne na łamanie się. Osocze bogatopłytkowe często wspierane jest terapią specjalnymi koktajlami, które zawierają witaminy, aminokwasy i mikroelementy. Dobiera się je odpowiednio do potrzeb klienta. Zbieg trwa zaledwie kilkanaście minut. Powinno się go wykonywać seriami.

Jak przygotowuje się preparat?

Jak już było wspomniane, od pacjenta pobierana jest krew, która trafia do wirówki laboratoryjnej. Dzięki niej można oddzielić erytrocyty i leukocyty od osocza, a samo osocze kilkukrotnie zagęścić. Preparat, który będzie podany, w zależności od metody jego przygotowania, może zawierać kilku lub kilkunastokrotnie większy poziom płytek. Odwirowane osocze zostaje następnie poddane działaniu czynnika aktywującego, co ma na celu uwolnienie z płytek ich zawartości. Czynniki  wzrostu indukują komórki macierzyste mieszków włosowych do przejścia w stan aktywny, co w efekcie przekłada się na stymulację odrastania włosów. Po zabiegu pacjent może odczuwać napięcie skóry głowy w miejscach podania preparatu. Wynika ono ze stopniowego uwalniania się z płytek czynników wzrostu i ich oddziaływaniem na tkanki. Na efekt zabiegu trzeba poczekać około 3-4 miesiące. Tyle trwa proces odrostu włosa.

tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni