Piękne, gęste włosy: mezoterapia igłowa

Wiele kobiet narzeka na słabe i cienkie włosy. Uważają one też, że rośnie ich bardzo mało, a do tego szybko one wypadają. Na szczęście z pomocą przychodzą im współczesne zabiegi medycyny estetycznej, a dokładnie: mezoterapia na skórę głowy. Dlaczego jest taka skuteczna i co warto o niej wiedzieć?

Jak wygląda zabieg?

Najprościej mówiąc, zabieg polega na wstrzyknięciu w skórę głowy koktajli odżywczych, dzięki którym włosy zaczynają lepiej rosnąć. W zastrzykach znajduje się kwas hialuronowy, witaminy i inne niezbędne związki. Już samo nakłuwanie skóry głowy ma pozytywny wpływ: skóra uruchamia swoje naturalne odruchy naprawcze i zaczyna intensywnie wytwarzać elastynę i kolagen. Mezoterapia np. na twarzy sprawia, że skóra staje się jędrna i gładka. Jeśli chodzi o skórę głowy, pobudza wzrost włosów i uśpione cebulki, przez co przynosi spektakularne wyniki, jeśli chodzi o odwracanie procesu łysienia. Co ciekawe, wiele kobiet decyduje się na zabieg mezoterapii z podaniem osocza bogatopłytkowego. Własne osocze klientki jest traktowane przez skórę jako zupełnie naturalny preparat, dlatego też jest wyjątkowo skuteczne. Zabieg należy powtórzyć co najmniej 4 razy, co 3-4 tygodnie. Natychmiast po nim można wrócić do codziennych obowiązków, pojawiające się niewielkie wybroczyny znikają samoistnie zazwyczaj w ciągu kilku godzin.

Wskazania i przeciwwskazania

Mezoterapia skóry głowy jest wskazana dla każdego, kto chce zagęścić swoje włosy i poprawić ich kondycję. Chociaż pierwsze efekty widać po ok. trzech miesiącach, są naprawdę widoczne gołym okiem. Na zabieg nie powinny decydować się panie podczas menstruacji, osoby cierpiące z powodu chorób nowotworowych bądź cukrzycy, oraz osoby mające alergię na składniki znajdujące się w stosowanych preparatach bądź przyjmujące leki obniżające krzepliwość krwi. Mezoterapia skóry głowy odradzana jest także osobom cierpiącym z powodu chorób infekcyjnych skóry, bądź mającym skłonność do blizn keloidowych. Przeciwwskazaniem jest również ciąża i okres karmienia piersią.

tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni