Powiększanie punktu G kwasem hialuronowym. Na czym polega zabieg?
Augmentacja, czyli powiększenie punktu G to zabieg, którego głównym celem jest spotęgowanie satysfakcji ze stosunków seksualnych. Substancją, która pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów z zabiegu, jest kwas hialuronowy, powszechnie wykorzystywany w medycyny i ginekologii estetycznej. Sprzyja wypełnieniu i ujędrnieniu tkanki w okolicach punktu G, dzięki czemu staje się bardziej wrażliwa na bodźce zewnętrzne.
Jakie są efekty powiększenia punktu G?
Punkt G to obszar znajdujący się na przedniej ścianie pochwy blisko pęcherza moczowego i cewki moczowej, który cechuje się zwiększoną wrażliwością na stymulację mechaniczną. Jest niewielki, gdyż mierzy średnio ok. 1-2 cm, ale jest znacznie bardziej ukrwiony i unaczyniony niż pozostała część pochwy, stąd też jego wrażliwość na bodźce.
Zabieg powiększania punktu G najczęściej rekomendowany jest kobietom, których sfera erogenna jest mało uwydatniona. Powiększenie i uwydatnienie tego obszaru prowadzi do odmłodzenia i rewitalizacji, co z kolei przekłada się na zwiększenie wrażliwości na bodźce mechaniczne.
Zabieg ten wykonywany jest z zastosowaniem nowoczesnych metod z zakresu ginekologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, który zapewnia bardzo dobre rezultaty.
Dlaczego kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy to substancja całkowicie bezpieczna dla człowieka, gdyż jest naturalnie produkowany w organizmie przez tkanki. W ramach zabiegu powiększenia punktu G substancja ma na celu ujędrnienie i uwydatnienie strategicznego obszaru. Trzeba jednak pamiętać, że kwas hialuronowy z czasem ulega biodegradacji, dlatego też średnio po 2 latach konieczne jest powtórzenie zabiegu w celu utrzymania efektów powiększenia. Poza wyraźnymi efektami powiększenia dochodzi do znacznej poprawy kondycji tkanek oraz stymulacji produkcji endogennego kolagenu.
Zabieg rekomendowany jest przede wszystkim pacjentkom, które borykają się z problemem braku orgazmu lub nie odczuwają wystarczających bodźców podczas stosunku. Bardzo często przyczyną kłopotów jest właśnie za mały lub nieodpowiednio uwydatniony punkt G.