Karboksyterapia: specyfika zabiegu, wskazania i rezultaty

Karboksyterapia to zabieg o wszechstronnym zastosowaniu. Stosowany jest zarówno w celu redukcji zmarszczek i cieni pod oczami, jak i zmniejszenia cellulitu i rozstępów. W tym artykule podpowiemy, w jaki sposób przebiega karboksyterapia, jak działa i czy rzeczywiście zapewnia zadowalające rezultaty.

Terapia medycznym dwutlenkiem węgla

Karboksyterapia to terapia medycznym dwutlenkiem węgla. Ze względu na wszechstronność oraz skuteczność tej metody, uznano ją za przełom w medycynie estetycznej ostatnich czasów.

Podczas zabiegu pod skórę wstrzykiwany jest dwutlenek węgla. Terapeutyczne właściwości dwutlenku węgla znane są już od dawna. Kiedyś jednak wykorzystywane były głównie w medycynie, przede wszystkim kardiologii. Właściwie od niedawna dwutlenek węgla wykorzystywany jest do poprawy mankamentów urody.

Jak działa dwutlenek węgla po wstrzyknięciu w skórę? Równomiernie rozchodzi się w tkankach, po czym rozszerza naczynia krwionośne. W ten sposób prowadzi do lepszego dotlenienia i odżywienia komórek, co sprzyja regeneracji tkanek. Poprawia mikrokrążenie, dzięki czemu można skutecznie zniwelować cienie pod oczami. Dwutlenek węgla wywołuje też lekki stan zapalny, który z kolei aktywuje proces produkcji kolagenu i elastyny. Ta właściwość jest wykorzystywana we wszelkiego rodzaju zabiegach mających na celu ujędrnienie, wygładzenie i odmłodzenie skóry.

Co więcej, dwutlenek węgla działa też bezpośrednio na komórki tłuszczowe. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej, przekształca się częściowo w gaz węglowy, który uszkadza błony komórkowe i aktywuje proces lipolizy.

Karboksyterapia – efekty zabiegu

Jest wiele kosmetycznych wskazań do wykonania zabiegu karboksyterapii. Za sprawą dwutlenku węgla można pozbyć się wielu urodowych mankamentów. Najważniejsze rezultaty karboksyterapii to m.in.:

– redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej na brzuchu, pośladkach, udach, ramionach i kolanach

– ograniczenie łysienia i wypadanie włosów (zabieg wzmacnia cebulki i ogranicza utratę włosów)

– znaczna poprawa ukrwienia skóry

– redukcja rozstępów i ujędrnienie zwiotczałej skóry po porodzie

– skuteczna redukcja cellulitu

– regeneracja i odżywienie skóry

– poprawa procesów metabolicznych

– zmniejszenie blizn, w tym również blizn potrądzikowych

– poprawa elastyczności skóry twarzy, szyi i dekoltu

– regeneracja skóry na dłoniach i stopach

– eliminacja cieni, opuchlizny i poduszek tłuszczowych pod powiekami

– zmniejszenie efektu opadających powiek

– zmniejszenie tzw. podwójnego podbródka

– redukcja zmarszczek

 

 

tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni