Niechirurgiczna korekta nosa. Co musisz wiedzieć?

Niechirurgiczna korekta nosa to metoda, która wykorzystuje kwas hiaulorowy i jest bezinwazyjną alternatywą dla zabiegów chirurgicznych. Jest bezbolesna i nie wymaga użycia skalpela. To innowacyjny sposób na pozbycie się drobnych mankamentów w wyglądzie nosa, pozwalający na zwiększenie pewności siebie i tym samym podwyższenie jakości życia. Profiloplastyka nosa to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, który w przeciwieństwie do tradycyjnej operacji nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji.

 

Korekta nosa bez skalpela? To możliwe!

Niechirurgiczna korekta nosa polega na wykorzystaniu kwasu hiaulorowego, występującego w roli wypełniacza. Pozwala on w szybki i bezbolesny sposób nadać harmonijny kształt nosa. Zabieg umożliwia skorygowanie defektów i przywrócenie prawidłowego konturu nosa. Specjalista medycyny estetycznej zamiast skalpela wykorzystuje igłę oraz odpowiedni preparat. Zabieg jest błyskawiczny i trwa około 15-30 minut. Poprzedza go konsultacja medyczna oraz analiza rysów twarzy. Efekty widoczne są natychmiastowo, a pacjent nie musi przechodzić rekonwalescencji i może od razu powrócić do swoich codziennych aktywności.

Kwas hiaulorowy, stosowany w niechirurgicznej korekcji nosa przyjmuje postać gęstego żelu. To związek, który naturalnie występuje w organizmie, jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta i stopniowo wchłania się, nie wywołując skutków ubocznych. Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 20 miesięcy. Niechirurgiczna korekta nosa poprzedzona jest wykonaniem znieczulenia miejscowego. Kwas hiaulorowy wprowadzany jest cienką igłą we wcześniej wybrane miejsca, które są następnie odpowiednio modelowane. Substancja uplastycznia się w przeciągu dwóch tygodni i po tym czasie można wykonać ewentualne korekty.

 

Niechirurgiczna korekta nosa. Kiedy się zdecydować?

Metoda korekcji nosa za pomocą kwasu hiaulorowego dedykowana jest do drobnych mankamentów w wyglądzie nosa, takich jak zbyt wąska nasada lub podzielona chrząstka. Nieestetyczne zmiany nie muszą być uwarunkowane genetycznie, mogą wynikać z urazu lub naturalnych procesów starzenia. Wskazaniem do wykonania zabiegu są najczęściej nierówności na grzebiecie nosa lub jego niesymetryczny kształt. Krzywizny w kształcie nosa i tzw. „garbki” z powodzeniem można zniwelować bez skalpela. Zabieg pozwala także na podniesienie grzbietu nosa z wykorzystaniem niewielkiej ilości toksyny botulinowej.

Należy pamiętać, aby przed zabiegiem nie przyjmować leków, zmniejszających krzepliwość krwi. Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla organizmu, a kwas hiaulorowy wchłania się po zakończeniu okresu działania. Do uzyskania pełnych efektów zazwyczaj wystarcza tylko jeden zabieg, ale w razie konieczności można go powtórzyć. Po zabiegu należy unikać słońca i wysokich temperatur, które mogą przyspieszyć resorpcję kwasu hialuronowego. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest ciąża oraz karmienie piersią, a także choroby autoimmunologiczne i stwierdzona skłonność do bliznowacenia.

tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni