Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

Obecnie medycyna estetyczna oferuje wiele skutecznych zabiegów, które pomagają poprawić wygląd skóry lub przywrócić jej młodzieńczy blask. Kwas hialuronowy to składnik, który okazał się rewolucyjny i bardzo popularny. Wyjaśniamy czym jest kwas hialuronowy, skąd się wziął i jakie ma zastosowanie.

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem ludzkiej skóry. Odpowiada za utrzymanie jędrności, elastyczności oraz nawilżenie. Posiada zdolność do wiązania chemicznego wody, dzięki czemu nadaje skórze objętości i sprężystości. Kwas hialuronowy to rodzaj glikozaminoglikanu, będącego czynnikiem wiążącym i zatrzymującym wodę. Wraz z upływem czasu jego ilość w skórze maleje, co prowadzi do utraty jędrności oraz powstawania zmarszczek.

Dlaczego jest tak popularny?

Popularność kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej zdecydowanie wzrosła w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Wprowadzenie tego składnika do zabiegów zrewolucjonizowało problematykę odmładzania skóry. Pierwsze preparaty zawierające w składzie kwas hialuronowy pojawiły się w latach 90-tych. Wtedy dostrzeżono jego potencjał, wynikający z dużej skuteczności. Szybko stał się jednym z najpopularniejszych składników w wielu zabiegach estetycznych.

Efekty stosowania kwasu hialuronowego

Wspaniałe efekty stosowania kwasu hialuronowego są niezaprzeczalne. Zabiegi z wykorzystaniem tego składnika prowadzą do poprawy jędrności skóry, wygładzenia zmarszczek oraz likwidacji bruzd. Umiejętnie zastosowany kwas hialuronowy w rękach doświadczonego lekarza to niemal gwarancja naturalnego odmłodzenia wyglądu. Dodatkowo jest to substancja biokompatybilna, czyli charakteryzuje się dobrą tolerancją przez ludzki organizm. Nie powoduje istotnych skutków niepożądanych. Efekty zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego utrzymują się od kilku miesięcy do kilku lat. Wszystko zależy od rodzaju zabiegu oraz organizmu pacjenta

Kwas hialuronowy – przeciwwskazania

W przypadku niemal wszystkich zabiegów medycyny estetycznej istnieją pewne przeciwwskazania. Dlatego należy je przeprowadzać po konsultacji z lekarzem i jedynie w specjalistycznych klinikach. Wśród przeciwwskazań można wymienić:

  • choroby autommunologiczne
  • ciąża
  • skłonności do bliznowacenia
  • alergia na składniki preparatu
  • leki przeciwzakrzepowe

Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego

Decydując się na zabieg wybierz klinikę medycyny estetycznej, która posiada odpowiednie doświadczenie oraz renomę. Unikaj korzystania z tanich ofert, niezweryfikowanych gabinetów i kosmetyczek bez doświadczenia w zakresie medycyny. Brak specjalistycznej wiedzy oraz zachowania zasad higieny to częsty powód nieudanych zabiegów. Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej pozwala skutecznie dobrać rodzaj zabiegu oraz określić realne efekty. 

Zastosowanie kwasu hialuronowego to bez wątpliwości jeden z największych przełomów w dziedzinie medycyny estetycznej. Jest to wszechstronny oraz przede wszystkim skuteczny składnik, dlatego zdobył ogromną popularność. Cenią go zarówno lekarze medycyny estetycznej, jak i zadowoleni pacjenci. Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego pozwoliły wielu pacjentom odzyskać pewność siebie i zwiększyć atrakcyjność wyglądu.

Skuteczność kwasu hialuronowego jest niezaprzeczalna i w związku z tym znajduje on zastosowanie w wielu zabiegach medycyny estetycznej. Nie tylko samodzielnie ale również jako składnik licznych preparatów. W klinice medycyny estetycznej Tesoro Clinic we Wrocławiu, oferujemy zabiegi:

Zapoznaj się z ofertą renomowanej kliniki i już dziś umów konsultację z lekarzem.

tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni