Depilacja laserowa – ile zabiegów potrzeba i co ile je powtarzać?

Masz w planach depilację laserową i zastanawiasz się, ile kroków dzieli Cię jeszcze od idealnie gładkiej, miękkiej skóry? A może słyszałaś różne opinie na temat tego, jak długo utrzymuje się efekt i chcesz mieć pewność, że podejmujesz właściwą decyzję? Bez obaw – w tym kompleksowym poradniku opowiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć na temat depilacji laserowej: ile trwa efekt i jak często należy ją powtarzać?

Depilacja laserowa to popularny zabieg usuwania włosów z ciała. Jedną z jej niepowtarzalnych zalet jest uniwersalność – zabiegowi można poddać praktycznie każdą część ciała, w tym te najbardziej popularne: pachy, nogi, okolice bikini, ręce czy plecy. Co więcej, sprawdza się niemal u każdego – różnica będzie polegać jedynie na liczbie zabiegów wymaganych do uzyskania pożądanego efektu oraz ewentualnej potrzebie powtarzania zabiegu co pewien czas (o tym, w jakich wypadkach może pojawić się taka konieczność, opowiemy za moment). Niektórzy potrzebują nieco więcej, inni nieco mniej czasu, aby wreszcie cieszyć się perfekcyjną skórą bez niechcianego owłosienia z depilacją laserową. Jak często będziesz musiała odwiedzić gabinet i czego się spodziewać po wizytach?

depilacja laserowa ile zabiegów laser vectus

 

Depilacja laserowa. Ile zabiegów potrzebujesz, żeby uzyskać wymarzony efekt?

Jeśli marzysz o komforcie płynącym z wydepilowanego, gładkiego ciała, depilacja laserowa zdecydowanie jest rozwiązaniem dla Ciebie. Na początku zaznaczymy, że rzeczywiście nie wystarczy jeden zabieg, aby włoski zniknęły na zawsze – wynika to ze specyfiki ciała i naturalnego procesu wzrostu włosa. Przyjrzyjmy mu się z bliska, żebyś mogła dobrze zrozumieć, skąd wynikają zasady depilacji laserowej i jak często ją wykonywać.

Aby całkowicie pozbyć się niechcianych włosów z ciała, musisz poddać się serii regularnych zabiegów. Niezmiernie ważna jest tutaj konsekwencja – zbyt rzadkie (lecz także zbyt częste!) zabiegi nie wpływają pozytywnie na skuteczność depilacji. Najistotniejsze jest dopasowanie się do tempa wzrostu włosa. Jak zapewne wiesz, w momencie, kiedy część Twoich włosów jest już na powierzchni, inne dopiero rosną pod skórą, a jeszcze inne – czekają na swój moment. Ponieważ laser oddziałuje wyłącznie na te włosy, które są już na zewnątrz, musisz powtórzyć zabieg kilka razy. Możemy wyróżnić 3 różne fazy wzrostu, z czego wynika minimalna liczba zabiegów, które należy wykonać (3), jednak średnia liczba sesji depilacji to 4-6. Ostatnie pozwalają pozbyć się pojedynczych lub bardziej odpornych na działanie lasera włosów.

Depilacja laserowa – co ile tygodni należy powtarzać zabieg? I co z efektami?

Co ile tygodni trzeba wykonywać kolejne zabiegi depilacji laserowej? Jak duże przerwy należy zachować?

Odstępy między zabiegami powinny wynosić ok. 4-7 tygodni, w zależności od tempa wzrostu Twoich włosów. Po każdym zabiegu będzie odrastać coraz mniej włosów, aż w końcu osiągniesz wymarzony efekt! Wyniki depilacji laserowej to nawet kilka lat bez najmniejszych włosków, więc zapewniamy – zdecydowanie warto.

depilacja laserowa ile trwa efekt

Od czego zależy ilość zabiegów, które musisz wykonać?

Wiesz już, jak działa depilacja laserowa i co ile mniej więcej powinno się ją wykonywać, by ostatecznie uzyskać wymarzony efekt gładkiej skóry. Przejdźmy teraz do szczegółów – od czego zależy, czy depilację uda się zamknąć w 3-4 zabiegach, czy konieczne będzie wykonanie większej ich liczby?

Najważniejszy jest typ Twojej skóry oraz włosa – im jaśniejsza skóra, a ciemniejszy włos, tym mniejsza liczba zabiegów będzie potrzebna ze względu na to, że wiązki lasera oddziałują na melaninę zawartą we włosie. Grubsze włosy będą też łatwiejsze do usunięcia niż cienkie. Jeśli ze względu na przykład na choroby tarczycy masz bardzo gęste, szybko rosnące owłosienie (hirsutyzm), liczba zabiegów będzie większa, może też zaistnieć konieczność odnowienia efektu po pewnym czasie.

Wskazówka: Aby mieć pewność, ile wizyt będzie potrzebnych, możesz udać się do gabinetu takiego jak Tesoro Clinic na darmową konsultację lub umówić się na próbę laserową. Zapraszamy!

Zainteresować cię może także artykuł, w którym tłumaczymy, jak działa laser frakcyjny.

tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni