Depilacja laserowa – Pytania i Odpowiedzi

Ból podczas depilacji – jak to z nim jest?

Zacznijmy od tego, czego najbardziej obawia się większość osób przestępujących próg gabinetu, czyli od bólu tutaj kwestia jest o tyle skomplikowana, że każdy z nas postrzega ból inaczej – dla kogoś np. ból zęba to tylko mała niedogodność, inna osoba natomiast w takiej sytuacji nie jest w stanie normalnie funkcjonować bez leków przeciwbólowych. Niemniej jednak zabieg depilacji laserowej nawet w przypadku co bardziej wrażliwych osób nie jest czymś, czego nie dałoby się „przeżyć”. Jest on, rzecz jasna, odczuwalny, lecz nie jest to ból nie do zniesienia. Jeżeli natomiast takie nieprzyjemne doznania się pojawią, oznacza to, że albo niewłaściwie dostosowano „moc” urządzenia, albo przeprowadzającej zabieg osobie zwyczajnie brakuje doświadczenia. W naszym gabinecie, na szczęście, takiego problemu nie ma – osoba zajmująca się depilację laserową ma za pasem ponad 10 lat doświadczenia, więc nie trzeba obawiać się takich nieprzyjemnych niespodzianek.

W związku z tym, co napisałem powyżej, nie ma potrzeby stosowania znieczulenia podczas depilacji laserowej. Co więcej – znieczulenia należy wręcz unikać, ponieważ jeżeli nie będziemy w stanie odczuwać bólu, nie zorientujemy się w przypadku, gdy z danym zabiegiem będzie coś nie tak. Jeżeli takie znieczulenie proponowane nam jest przy samym wejściu do gabinetu, w naszej głowie powinna zapalić się lampka alarmowa – wspomniałem już, że znaczny ból odczuwalny jest tylko przy kiepskim sprzęcie i braku doświadczenia.

Skuteczność depilacji i co na nią wpływa

Co tu dużo mówić – depilacja laserowa to jeden z najskuteczniejszych sposobów na usuwanie owłosienia. W zdecydowanej większości przypadków skuteczność wynosi od 80% do 90%. Warto jednak pamiętać, że istnieją pewne czynniki wpływające na to, na którym obszarze tej procentowej oceny skuteczności znajdzie się nasz zabieg. Przede wszystkim spore znaczenie ma jakość sprzętu i doświadczenie przeprowadzającej zabieg osoby. Z tego powodu korzystanie z niesprawdzonych i podejrzanie tanich ofert to naprawdę kiepski pomysł – może okazać się, że taki zabieg będzie nie tylko mało skuteczny, ale i także wręcz niebezpieczny dla naszego zdrowia. Lepiej więc pójść do kogoś, kto na pewno wie, jakie parametry należy dobrać w naszym przypadku.

Odpowiednie parametry zależą natomiast między innymi od naszej karnacji i kolorów usuwanych włosków. Im większy kontrast (np. ciemne włosy i blada skóra), tym łatwiej się usuwa włosy i tym niższe parametry są potrzebne. U osób o ciemniejszej karnacji z kolei niezbędne jest ustawienie parametrów wyższych. Moc lasera należy także dostosować do głębokości, na jakiej znajduje się mieszek włosów – im głębiej, tym urządzenie musi się bardziej „napracować”. Jak widać, czynników do wzięcia pod uwagę przy przygotowywaniu lasera nie brakuje stąd właśnie mój nacisk na znalezienie kogoś doświadczonego.

Omawiając skuteczność tego rodzaju zabiegu, wypada także wspomnieć o ich rozłożeniu w czasie. Nie należy bowiem oczekiwać, że już po pierwszej wizycie w gabinecie pozbędziemy się całkowicie niechcianego owłosienia (takich „superofert” nie należy traktować poważnie). Prawidłowo przeprowadzana depilacja odbywa się w cyklu kilku – najczęściej 6 – zabiegów, rozłożonych w odstępach 4 czy 6 tygodni. Takie rozłożenie w czasie konieczne jest, by wychwycić wszystkie włoski, które znajdują się podczas fazy wzrostu, ponieważ, choć na pierwszy rzut oka owłosienie znika już po 2-3 zabiegach, to w rzeczywistości dalej kontynuuje wzrastanie. Cykliczny zabieg pozwoli więc usunąć nawet te cienkie, dopiero przebijające się przez skórę włosy.

Kosmetolog czy lekarz – kogo wybrać?

Często spotykam się z pytaniem – czy można bez obaw iść na depilację laserową do kosmetologa zamiast do lekarza? Odpowiem na to pytanie powtarzając już trochę to, o czym wspomniałem już parokrotnie wcześniej: w tej kwestii kluczowe jest doświadczenie i profesjonalne podejście do sprawy. Jeżeli kosmetolog jest odpowiednio przeszkolony, wie co robi i nie jest to jej pierwszy „występ” z laserem w ręku uważam, że może taki zabieg przeprowadzić. Jeżeli jednak nie ma pewności co do kompetencji takiej osoby, zdecydowanie taki zabieg odradzam. W ostatnim czasie, niestety, na rynku pojawiło się wiele ofert kuszących atrakcyjnymi cenami i rzekomą ponadprzeciętną skutecznością. Z relacji osób, które skorzystały z takich usług, wynika, że jest to zwyczajne wyrzucanie pieniędzy w błoto. Zabiegi są robione „po łebkach” i nierzadko bywają bardzo bolesne. Jedna z moich pacjentek zrelacjonowała mi nawet swój własny, dość ekstremalny przypadek, w którym procedura była tak bolesna, że w połowie po prostu przerwała zabieg i wściekła opuściła gabinet.

W naszym gabinecie – na szczęście – do takich sytuacji nie dochodzi. 10 lat doświadczenia osoby przeprowadzającej u nas zabiegi depilacji laserowej wystarcza, by zapewnić naszym pacjentom zarówno komfort, jak i skuteczność. Co więcej, dysponujemy także najwyższej klasy sprzętem, który gwarantuje zabieg bezpieczny i pozbawiony jakichkolwiek nieprzyjemnych „atrakcji”.

Możesz korzystać z usług kliniki
bez angażowania z góry środków własnych!

mediraty

WSZYSTKIE ZABIEGI MOŻESZ
SPŁACIĆ W RATACH!

WIĘCEJ INFORMACJI O RATACH
tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni