Laserowe obkurczenie pochwy – zabiegi ginekologiczne

Mięśnie pochwy charakteryzuje duża rozciągliwość oraz elastyczność. Jednakże upływ lat sprawia, że tkanki mięśniowe stopniowo tracą te właściwości i stają się mniej sprężyste, a sama pochwa jest w związku z tym coraz „luźniejsza”. Problem ten dotyczy w stopniu największym kobiet po kilku porodach oraz pań będących w okresie menopauzy. Skutki tych zmian mogą być różne. Czasem prowadzi to do przypadłości znanej jako wysiłkowe nietrzymanie moczu, inną zaś często odnotowywaną przez kobiety dolegliwością jest spadek przyjemności czerpanej z seksu – efekt zmniejszonego tarcia podczas stosunku. Laserowe obkurczanie pochwy to najnowocześniejszy i najskuteczniejszy sposób radzenia sobie z tego typu problemami.

Jeszcze do niedawna kobiety borykające się z osłabieniem mięśni pochwy mogły rozwiązać ten problem tylko inwazyjnymi metodami chirurgicznymi. Procedury te, choć bywały skuteczne, wiązały się z ryzykiem powikłań oraz skutków ubocznych. Obecnie medycyna estetyczna dzięki wykorzystaniu technologii laserowej jest w stanie poradzić sobie z tą kwestią w sposób bezbolesny i, co ważniejsze, całkowicie bezpieczny oraz skuteczny. Lekarze medycyny estetycznej w Tesoro Clinic we Wrocławiu przeprowadzają zabiegi laserowego obkurczania pochwy, korzystając przy tym z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń na rynku. Skorzystanie z tej kuracji nie tylko poprawia komfort i samopoczucie pacjentki, ale też zwiększa satysfakcję z życia seksualnego obojga partnerów.

Laserowe obkurczanie pochwy - na czym polega?

Do zabiegu rewitalizacji i liftingu pochwy wykorzystuje się laser Er-YAG Fotona lub laser Mona Lisa Touch™. Zabieg przeprowadzany jest przez wykwalifikowanego lekarza posiadającego duże doświadczenie w kwestii pracy z takimi urządzeniami. Proces obejmuje podgrzewanie laserem ze specjalną końcówką obszaru kanału pochwy oraz wejścia do niej. Wiązka lasera jest ściśle kontrolowana przez lekarza. Naświetlanie jest w pełni bezpieczne i ma wyłącznie termalny wpływ na ścianki pochwy. Ogrzana w ten sposób tkanka zostaje pobudzona do produkcji kolagenu, czyli substancji kluczowej dla sprężystości i elastyczności tkanek. Dodatkowo poddane wpływowi lasera tkanki ulegają skurczeniu. W rezultacie pochwa staje się mniej wiotka i rozciągnięta.

Całość trwa zazwyczaj od 40 do 60 minut i jest bezbolesna – zabieg nie wymaga znieczulenia.

Komu dedykowany jest zabieg laserowego obkurczania pochwy?

Zabieg laserowego obkurczania pochwy w klinice Tesoro Clinic z Wrocławia polecany jest przede wszystkim paniom, które z różnych powodów (wielokrotna ciąża, menopauza itp.) utraciły pierwotną sprężystość tkanek pochwy, a wraz z nią — dawną przyjemność czerpaną z kontaktów seksualnych.

Jak należy się przygotować?

Do zabiegu laserowego obkurczania pochwy niezbędne jest uprzednie przejście badań ginekologicznych w celu wykrycia schorzeń, które mogłyby być ewentualnym przeciwwskazaniem do terapii laserowej. Konieczne są też badania biocenozy oraz cytologii.

Przeciwwskazania

Zabieg laserowego leczenia nietrzymania moczu w Tesoro Clinic nie jest wykonywany z przyczyn zdrowotnych w przypadku:

  • Kobiet w trakcie aktywnej menstruacji
  • Kobiet posiadających infekcje na obszarze leczonym
  • Kobiet podczas aktywnej menstruacji lub z objawami niezdiagnozowanych krwawień pochwowych
  • Kobiet z rozpoznanym rakiem piersi lub podejrzeniem o jego wystąpienie
  • Kobiet cierpiących z powodu chorób zakrzepowo-zatorowych
Po zabiegu

Ze względu na laserowy charakter zabiegu oraz jego nieinwazyjność, pacjentki mogą bez żadnych przeszkód powrócić do codziennych zajęć już po wyjściu z gabinetu. Jego skuteczność w dużej mierze zależy od wieku pacjentki oraz stopnia rozciągnięcia tkanek — często wystarczy już jedna kuracja, podczas gdy w innych przypadkach dla pełnego efektu zalecane są dodatkowe sesje z laserem. By efekt utrzymał się na stałe, można zaplanować kolejne laserowe kuracje.

Przez miesiąc po zabiegu należy jednak trzymać się abstynencji seksualnej oraz dwa razy w tygodniu stosować żel z estrogenami. Po dwóch miesiącach natomiast należy umówić się na wizytę kontrolną.

Cennik

Laserowe obkurczanie pochwy 1600,00 zł
na części ciała: pochwa i srom

Newsletter

Chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o promocjach i nowościach?
Zapisz się do naszego newslettera!

Zgadzam się na otrzymywanie informacji, w tym w szczególności o nowych produktach, usługach, promocjach lub wydarzeniach wysyłanych przez TESORO CLINIC PIOTR KOTAPKA, 54-130 Wrocław, Szybowcowa 31 m. 2 na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej (e-mail) zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1219 z późn. zm.). Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.tesoroclinic.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez TESORO CLINIC PIOTR KOTAPKA, 54-130 Wrocław, Szybowcowa 31 m. 2 udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem piotr.kotapka@gmail.com, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Możesz korzystać z usług kliniki
bez angażowania z góry środków własnych!

mediraty

WSZYSTKIE ZABIEGI MOŻESZ
SPŁACIĆ W RATACH!

WIĘCEJ INFORMACJI O RATACH
tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213