Profhilo – bioremodeling skóry

Starzenie twarzy najczęściej obserwowane jest w jej dolnej i środkowej części. Policzki oraz linia żuchwy tracą wyraźny kontur a profil się rozmywa. Nadmierna wiotkość skóry sprzyja powstawaniu tzw „chomiczków”- efektów grawitacyjnych, również środkowa część policzka pokrywa się siatką drobnych pionowych zmarszczek. Skóra traci swoją sprężystość. Dzieje się tak z powodu atrofii skóry.

Co to jest Profhilo®?

Nagrodzony w 2015 r. przez Francuski AMEC za innowacyjność Bioremodeling PRO- FHILO® to absolutna nowość w świecie medycyny estetycznej. To ultranowoczesny zabieg do odmładzania skóry. Wykorzystywany do niego preparat jest opatentowaną przez Instytut Farmaceutyczny IBSA powoli i długotrwale uwalniającą się z miejsca wstrzyknięcia molekułą młodości, działającą jak miliony sprężynek, które przywracają skórze utracone przez lata parametry. W przeciwieństwie do wypełniaczy wolumetrycznych zabieg PROFHILO® nie zmienia rysów i nie powiększa objętości tkanek twarzy, a co najważniejsze natychmiast nadaje skórze sprężystość, wygładza i liftinguje skórę, wysmuklając rysy.

Preparat Profhilo® składa się z opatentowanych Stabilizowanych Kompleksów Hybrydowych L-HA, których działanie skutkuje uruchomieniem kaskady naprawczej skóry, oraz H-HA, które są głównym komponentem rusztowania skóry. Preparat ten gwarantuje najwyższe z dostępnych na świecie stężeń substancji czynnej bo aż 64mg. Bioremodeling PROFHILO® to innowacyjna koncepcja zabiegów odmładzających, które likwidują wiotkość skóry. To nowa skuteczna metoda odmładzania wykonywana w gabinetach lekarskich przez wyszkolonych i certyfikowanych lekarzy.

tesoro clinic

Zabieg Profhilo® we Wrocławiu – efekty

CENA PROMOCYJNA 900zł

ZABIEG WYKONUJE LEKARZ
profhilo cena promocyjna tesoro clinic wrocław

Profhilo® BAP Technique to tylko pięć punktów iniekcji na twarzy

Każdy dział medycyny ma swoje przełomowe odkrycia.Są to momenty, które zmieniają sposób w jaki myślimy, a co za tym idzie, to jak działamy. Parafrazując Petera Drucker’a, ojca nowoczesnego zarządzania, jeśli chcemy czegoś nowego, musimy przestać wykonywać coś starymi sposobami. Innowacyjny zabieg PROFHILO®, prezentuje całkiem nowy poziom integracji i biokompatybilności komórkowej. Produkt pozwala na całkowitą odbudowę tkanek zniszczonych procesami starzenia. Opatentowany hybrydowy kompleks Profhilo®, pozwala na wykonanie nowego zabiegu bioremodelującego, zwalczającego wiotkość skóry w środkowej i dolnej części twarzy. Specjalnie opracowana Technik iniekcji BAP: Pięciu Punktów Bio – Estetycznych (ang: The Bio Aesthetic Points – przyp. red.) odnosi się do całego obszaru linii żuchwy, okolicy jarzmowej i policzka, oraz okolicy przed- usznej i brody.

Medycyna estetyczna bez chemii, czy to możliwe?

Nie zawierający BDDE, PEG produkt Profhilo® jest pierwszym opatentowanym prepa- ratem technologii hybrydowej usieciowanego termicznie kwasu hialuronowego (HA) wykorzystywanego do przywracania prawidłowego napięcia i jędrności skóry. Kluczem do sukcesu tej technologii jest to, że zaoferowano coś, co nie jest dostępne w innych preparatach HA. Profhilo®, ma unikalną strukturę i spoistość, które pozwalają preparatowi swobodnie dyfundować w tkance podskórnej i skórze właściwej. To sprawia, że Profhilo® jest idealny do leczenia trudnych anatomicznie zwiotczałych obszarów skóry, które były wcześniej ciężkie do odbudowy. Kompleksy hybrydowe Profhilo® są cenną alternatywą dla chemicznie sieciowanych wypełniaczy HA, dzięki specyficznym właściwościom biofizycznym i niezwykłemu działaniu biologicznemu.

Czy preparat PROFHILO® jest klasycznym wypełniaczem, czy biorewitalizatorem?

Żadnym z powyższych. Profhilo® jest czymś nowym i służącym do przebudowy skóry. Profhilo® to molekuła młodości, przebudowująca i przywracająca utracone przez lata parametry skóry.

Czy ten sam efekt można uzyskać innymi preparatami, czy zabiegami?

Profhilo w chwili obecnej jest jedynym na świecie preparatem do bioremodelingu, czyli przebudowy i przywrócenia utraconych w procesie starzenia parametrów skóry. Profhilo® jest czymś nowym i nie można porównywać go z żadnym ze znanych do tej pory preparatów.

Jaki jest protokół i przebieg zabiegu Profhilo® w naszej klinice we Wrocławiu?

Specjalna technika zabiegu Profhilo® wymaga wstrzyknięcia niewielkich ilości preparatu jedynie w pięciu specjalnie wy- selekcjonowanych anatomicznych punktach po obu stronach twarzy. Ta technika bazuje na dwóch kryteriach: minimalizacji ryzyka podania materiału do dużych naczyń, czy uszkodzenia nerwów i maksymalizacji procesów dyfuzji w tkankach okolicy jarzmowej i policzków oraz wzdłuż linii żuchwy, okolicy przedusznej i brody. Zabieg nie wymaga znieczulenia. Lekarz precyzyjnie wyznacza punkty na twarzy pacjenta i wolno wstrzykuje preparat, co sprawia, że wstrzyknięcia są prawie bez- bolesne. Zmniejsza się również prawdopodobieństwo powstania zasinienia i obrzęku w miejscach ukłuć igły.

 

Korzyści płynące z nowego zabiegu Profhilo® Preparat nie produkuje grudek i nierówności mimo tego, że jest wstrzykiwany przez lekarza jako bolus lub depozyt. Dyfunduje w obszarach skóry objętych atrofią, aby wypełnić je równomiernie w ciągu 24 do 48 godzin. Możemy połączyć zabieg Profhilo® ze standardowymi miejscowymi wypełnieniami by wyniki były jeszcze bardziej finezyjne.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu Profhilo?

Widoczne efekty utrzymują się najczęściej około 1-1,5 roku. W celu dodatkowego wzmocnienia efektu istnieje możliwość wykonania 1-2 zabiegów przypominających rocznie.

Skład:

Unikalny i jedyny produkt na rynku. Tylko opatentowana technologia kompleksu hybrydowego Profhilo® gwarantuje aż 64mg HA w jednej dawce.

Technika wstrzykiwania:

Dla maksymalnego komfortu zabieg wymaga nakłuć jedynie w 5 punktach symetrycznie po obu stronach twarzy.

Szybkie efekty:

Rezultaty bioremodelingu widać już po 2 sesjach (w 1 miesiąc). Technika wstrzykiwania do Bio Estetycznych Punktów iniekcji BAP pozwala na pełniejsze zatrzymanie procesu starzenia, maksymalizuje rezultaty, ogranicza niedogodności. Podanie preparatu wyraźnie zwiększa napięcie tkankowe dając delikatny, naturalny efekt liftingu skóry.

Korzyści z zabiegu bioremodelingu z zastosowaniem preparatu Profhilo®?

  • – Nadaje skórze sprężystość
  • – Neutralizuje zwiotczenie skóry
  • – Neutralizuje „chomiczki”
  • – Przywraca utracony kontur
  • – Wygładza zmarszczki bez efektu „powiększania- nalania twarzy”
tesoro clinic

Przed i po zabiegu Profhilo®

Profhilo - Cennik

Profhilo- Twarz 900 zł
Profhilo - Szyja 900zł

Dlaczego hybryda jest lepsza?

Do stworzenia doskonałego produktu przyczyniło się zrozumienie procesów starzenia zachodzących w skórze i tkance podskórnej oraz obserwacja tego co obecnie i od 20 lat proponuje estetyczny rynek do walki z procesami starzenia. Co nie jest zaskoczeniem liderem okazał się kwas hialuronowy, jednak wbrew obiegowej opinii wyniki badań ujawniły, że tylko część w całym łańcuchu kwasu hialuronowego łączy się w skórze i tkance podskórnej z odpowiednimi receptorami wywołując silną kaskadę naprawczą, przy czym pozostała część obecna w całym łańcuchu kwasu hialuronowego wywołuje mniej pożądane efekty jak chociażby obrzęk czy stan zapalny, który mogłoby się wydawać sprzyja działaniu stymulującemu to jednak jak pokazały wyniki badań na skutek wytworzenia stanu zapalnego uruchomione w organizmie procesy w dużym stopniu niwelują oczekiwane skutki stymulacji. Z tego powodu w pierwszej fazie tworzenia produktu doskonałego, badacze z Instytutu IBSA wyselekcjonowali z całego łańcucha HA tylko te frakcje, które uruchamiają wielopłaszczyznowy dynamiczny remodeling tkanek, ożywiający fibroblasty, keratynocyty i macierzyste komórki adipocytowe, prowadzący do remodelingu macierzy pozakomórkowej pod względem elastyczności, rusztowania i znoszenia zwiotczeń skóry. Drugim poważnym zagadnieniem była biodostępność produktu, czyli czas w jakim organizm ludzki degraduje kwas hialuronowy.

Jak wiadomo od dawna kwas hialuronowy niesieciowany używany do mezoterapii rozpada się w organizmie ludzkim po około 1-2 dniach od czasu podania, czyli stanowczo za szybko by uzyskać przebudowę tkanek pod względem ich zniszczeń, przy czym kwas hialuronowy sieciowany chemicznie wykorzystywany jako wypełniacz w procesie sieciowania chemicznego o nazwie BDDE, DVS, PEG, na tyle zmienia swoje fizyko-chemiczne właściwości, że oprócz tego, iż czasowo jak materac wypycha tkanki pozostając w nich średnio od pół roku do roku nie ma praktycznie żadnych właściwości naprawczych co za tym idzie, tkanka w którą wstrzykiwane są wypełniacze nie cofa swojego biologicznego wieku poprzez przywrócenie utraconych wartości do tych sprzed lat, oraz nie spowalnia się jej proces starzenia. Dopiero dzięki najnowszej opatentowanej przez Instytut IBSA technologii NAHYCO HYBRID TECHNILOGY wykorzystanej jako w pierwszym na świecie produkcie Profhilo@, do ustabilizowania kwasu hialuronowego,  tak by nie rozpadał się po kilku dniach w organizmie ludzkim zastosowano unikalną stabilizującą technologię termiczną, która nie zmienia kwasu hialuronowego pod względem fizyko-chemicznym, a jedynie wydłuża jego działanie w tkankach średnio o 9 miesięcy.

Połączenie hybrydowe wyselekcjonowanych frakcji L-HA o stężeniu 32mg i H-HA o stężeniu 32mg, daje bardzo bezpieczny produkt o celowanym działaniu remodelującym tkanki i najwyższym stężeniu bo aż 64mg w jednej dawce, a brak zastosowania chemicznych sieciujących czynników powoduje, że Profhilo® nie uczula, nie wywołuje podrażnień i typowych stanów zapalnych, nie powiększa tkanek twarzy i nie zmienia rysów twarzy, tworząc tym samym zabieg doskonały pod każdym względem.

Tylko hybryda potrafi uruchomić jednoczesny wielopłaszczyznowy i szybki proces odmładzania i przywracania jędrności skóry fachowo nazywany wielopoziomowym, dynamicznym, remodelingiem tkanek. Wyniki badań klinicznych potwierdzają zachodzenie procesów naprawczych i odmładzających skóry. Już po miesiącu od pierwszej iniekcji Profhilo® obserwujemy istotną poprawę wyniku FVLS (efekt bio- rewolumetryczny), a także ważne uregulowanie mikrowypukłości powierzchni skóry (efekt wygładzenia). Miesiąc po drugiej iniekcji preparatu obserwujemy istotne zmniejszenie wyniku WSRS (efekt przeciwzmarszczkowy), oraz znaczną redukcję wszystkich parametrów Profilometru (wskaźnik skuteczności wypełniającej). Bardzo ważnym wskaźnikiem jest istotne obniżenie parametrów Torsiometru wykazujące znaczny wzrost jędrności policzków (aktywność poprawiająca gęstość skóry). Zastosowanie Profhilo® powoduje również istotną poprawę głębokiego nawilżenia skóry. Ten wysoce jednorodny produkt, jest łatwy do wstrzyknięcia, gwarantuje zawsze naturalne rezultaty zabiegu bez nadkorekcji i konieczności rozpuszczania hialuronidazą. Profhilo® nie poszerza twarzy i nie robi efektu „nalania”. Po zabiegu nie powstają w skórze stwardnienia.

tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni