Palatouvuloplastyka RAVOR – Plastyka podniebienia

Palatouvuloplastyka RAVOR

PLASTYKA PODNIEBIENIA MIĘKKIEGO I JĘZYCZKA
laserowe usuwanie blizn potrądzikowych w Tesoro Clinic

Cena: 2500 zł

Plastyka podniebienia miękkiego i języczka – Ogólne informacje dotyczące zabiegu

Wskazania: wykonywana w celu leczenia łagodnego obturacyjnego bezdechu sennego (OBS) lub chrapania

Czas zabiegu: od 20 do 60 minut

Znieczulenie: miejscowe

Jedną z przyczyn chrapania jest zwiększona wiotkość tkanek w gardle. W porównaniu do palatouvuloplastyki metodą tradycyjną metoda leczenia chrapania RAVOR to technika pozwalająca na dodatkowe podniesienie i zwiększenie sztywności m.in. podniebienia miękkiego. Efektem tego zabiegu jest zmniejszenie oporów w drogach oddechowych podczas nabierania powietrza, co zmniejsza zarówno chrapanie, jak i towarzyszące mu dolegliwości.

Zabieg składa się z dwóch części. Faza pierwsza polega na poszerzeniu górnych dróg oddechowych poprzez chirurgiczne usunięcie części nadmiarowej tkanki jamy ustnej i gardła. Najczęściej usuwa się część języczka (miękki płat tkanki zwisający z tyłu jamy ustnej) oraz wykonuje się nacięcia podniebienia miękkiego.

Zabieg RAVOR

Faza druga (zabieg RAVOR) polega na odpowiedniej redukcji tkanek podśluzówkowych, W tym celu chirurg wykorzystuje specjalistyczne elektrody igłowe. Elektrody umieszczone podśluzówkowo przekazują następnie do tkanek impulsy elektromagnetyczne, które odpowiadają za ogrzanie otaczających tkanek. Indukowana w ten sposób miejscowa martwica powoduje rozwój jałowego stanu zapalnego, który ustępuje w ciągu kilku tygodni. W tym czasie dochodzi do zbliznowacenia i usztywnienia leczonych tkanek.

Metoda RAVOR

Metoda RAVOR sprawdza się w leczeniu chrapania i zmniejszaniu łagodnego bezdechu sennego poprzez zwiększenie objętości dróg oddechowych na poziomie gardła. W procesie leczenia wykorzystywane są fale elektromagnetyczne o częstotliwości radiowej, dzięki czemu temperatury stosowane podczas zabiegów są niższe niż np. w zabiegach z wykorzystaniem energii lasera. Zastosowanie niższej temperatury pozwala również na większą kontrolę nad przebiegiem zabiegu.

Radiochirurgia RAVOR

Radiochirurgia RAVOR w leczeniu chrapania i bezdechu sennego wykonywana jest w trybie jednodniowym. Najczęściej wystarczy pojedynczy zabieg, aby skorygować zaistniały problem, a w rzadszych przypadkach konieczna jest ponowna wizyta u pacjenta.

Dokładny plan zabiegu ustalany jest indywidualnie z każdym pacjentem.

W dniach przed zabiegiem:

Możecie zostać poproszeni Państwo o zaprzestanie przyjmowania leków rozrzedzających krew, takich jak aspiryna, ibuprofen, naproksen, klopidogrel, warfaryna

Palenie może spowolnić proces gojenia, dlatego ważne jest aby przed zabiegiem operacyjnym nie palić papierosów przez około 7 dni.

Prosimy o poinformowanie o przeziębieniach, grypie, gorączce, opryszczce lub innej chorobie, która wystąpi przed zabiegiem.

W dniu zabiegu:

Zostaniecie Państwo poproszeni aby nic nie pić ani nie jeść przez kilka godzin przed operacją.

Po zabiegu:

Proces gojenia trwa od 2 do 3 tygodni. Nasilony ból gardła utrzymuje się około 2 tygodnie. W celu złagodzenia bólu otrzymacie państwo leki przeciwbólowe.

Operacja może (lecz nie musi) wymagać założenia szwów. Rozpuszczają się one samoistnie lub zostaną usunięte podczas pierwszej wizyty kontrolnej.

Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu konieczne jest jedzenie płynnych i niedrażniących pokarmów. Unikaj chrupiących lub trudnych do przeżucia potraw.

Konieczne będzie płukanie ust po posiłkach płynem przez pierwsze 7 do 10 dni.

Należy unikać podnoszenia ciężarów lub wysiłku przez pierwsze 2 tygodnie. Lekka aktywność fizyczna dozwolona jest po około 24 godzinach od zabiegu.

Wizyta kontrolna u lekarza odbywa się 2 lub 3 tygodnie po zabiegu.

Cennik: palatouvuloplastyka ravor 2500zł

Cennik

Plastyka podniebienia miękkiego i języczka RAVOR 2500
Plastyka podniebienia miękkiego i języczka przy użyciu lasera CO2 + RAVOR 3500
tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213

sterydysklep to najlepszy internetowy sklep ze sterydami w Polsce, oferujący szeroką gamę wysokiej jakości produktów poprawiających wyniki sportowe i przyrost mięśni