C-PEEL

Zabieg C-PEEL z witaminą C, to sposób na przebarwienia, witaminizowanie oraz nawilżenie skóry

Podaruj sobie zdrową skórę
Czym jest zabieg C-PEEL?

Korzystny wpływ witaminy C na nasz organizm jest powszechnie znany. Jak się okazuje jej zastosowanie nie musi ograniczać się tylko do np. kwestii związanych ze wzmacnianiem systemu immunologicznego — świetnie sprawdza się również w medycynie estetycznej. Dowodem na to jest innowacyjna, nanotechnologiczna kuracja C – PEEL, w której witamina C gra główną rolę. Przy jej użyciu lekarze mogą niezależnie od wieku pacjenta odmłodzić jego lub jej cerę i przywrócić jej dawny blask i koloryt, a także spowolnić proces starzenia. Warto podkreślić, że jest to procedura zajmująca niewiele czasu i niewymagająca specjalnych przygotowań. Z tego względu świetnie sprawdza się jako zabieg do wykonania przed ważną uroczystością, imprezą rodzinną czy firmowym bankietem.

 

Co składa się na zabieg C-Peel?

Głównym składnikiem zabiegu jest witamina C pod stabilną postacią o nazwie Glukozyd askorbylu. Postać ta znacząco odmładza wygląd pacjenta, poprzez zwiększanie elastyczności skóry oraz jej wytrzymałości, a także niwelację wszelkich zmarszczek. Pozostałe składniki to między innymi kwas migdałowy używany przy nieregularnej pigmentacji i fotostarzeniu oraz Pantenol i ekstrakt z morwy białej, czyli składniki o właściwościach rozjaśniających i nawilżających.

Na czym polega zabieg?

W Tesoro Clinic we Wrocławiu wykonywane są dwie wersje odmładzającego zabiegu C-PEEL. Ich rodzaj dobierany jest w zależności od potrzeb pacjenta, o których lekarz przeprowadzający kuracje dowiaduje się podczas konsultacji.

W wersji pierwszej lekarz nakłada na kilka minut żel złuszczający. Po upływie czasu (zależnego od grubości skóry), na poddawany kuracji obszar nakładany zostaje C-PEEL delivery serum, które połączone jest z tzw. Glowing Powder, czyli specjalnym dodatkiem sprawiającym, że skóra zyskuje blask. Warstwa C-PEEL wraz z dodatkiem jest następnie zmywana, a na jej miejsce nakładana jest nanomaska zawierająca witaminę C. Maska pozostaje nałożona przez okres od dwudziestu do trzydziestu minut i służy do dziesięciokrotnego zwiększenia przenikania substancji czynnych. Następnym etapem jest masaż skóry, po którym lekarz nakłada odżywczy preparat składający się z różnych substancji leczniczych (np. proteiny jedwabiu i olejków esencjonalnych) wygładzających zmarszczki i redukujących napięcie.

Wersja druga to natomiast mniej intensywny wariant części pierwszej: zawiera prawie wszystkie kroki znajdujące się w wersji pierwszej z wyjątkiem nałożenia nanomaski.

Do uzyskania natychmiastowych efektów wystarczy tylko jeden zabieg. W celu uzyskania trwalszego, długoterminowego odświeżenia i odmłodzenia skóry, zabieg można wykonywać w seriach co 2-4 tygodnie.

Komu polecany jest zabieg C-PEEL?

Zabieg doskonale sprawdza się do przywracania skórze blasku i kolorytu, w szczególności zaś zalecany jest osobom które chcą:

  • zredukować delikatne przebarwienia
  • zwiększyć wytrzymałość skóry i jej elastyczność
  • rozświetlić i nawilżyć skórę

Cennik

Twarz 250,00 zł
Twarz + szyja 300,00 zł
Twarz + szyja + dekolt 400,00 zł
na części ciała: dekolt, szyja, twarz
typ zabiegu: medycyna estetyczna
na problemy: zmarszczki
tesoroclinic logo

Masz jakieś pytania odnośnie zabiegów?

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym lekarzem!

Użyj formularza lub zadzwoń +48 536 213 213